14 березня у музеї “Київська фортеця” відкриється фотовиставка “Номади: на лінії горизонту”

14:15, 11 березня 2008
Останні події
1 0

Київ. 11 березня. УНІАН. У п’ятницю, 14 березня, о 18.30 на території музею “Київська фортеця” в Капонірі №2 відкривається фотовиставка “Номади: на лінії горизонту”.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив координатор мистецького проекту “Номади: на лінії горизонту” Олександр КАМЕНЕЦЬ.

Як повідомив куратор проекту, мистецтвознавець Петро БЕВЗА, проект «На лінії горизонту» має на меті ознайомити людей з так званим явищем «номадизму» (кочівництва – УНІАН), донести до суспільства дух людини-кочівника, розповісти про життя в дорозі.

За його словами, одна з ідей проекту полягає в тому, щоб передати, що “лінія горизонту пролягає на лінії нашого погляду, тобто всередині нас”. Мистецтвознавець зауважив, що “номади не є професійними фотографами”, а їхні любительські знімки мають показати спосіб життя цих людей, їхнє сприйняття світу.

П.БЕВЗА повідомив, що виставка складається з таких розділів: “Ретро”, що знайомить з історією мотоциклу, акцентує увагу на традиціях і нерозривному зв’язку між нинішнім і минулим, “Ревю” - авторські фоторепортажі, “Герої” – фото “людей дороги”, авторів матеріалів, представлених у проекті, “Образи” - фото, на яких зображені найцікавіші події, що відбувалися під час подорожей.

Присутній на прес-конференції один з героїв проекту, комісар проекту Борис ФІЛАТОВ зазначив, що завдання проекту - через фотороботи розповісти “про подорожі, про дорогу, про феномен людини в дорозі”.

За його словами, коли з’явилась ідея проїхати на мотоциклі 8 тисяч кілометрів через 12 штатів США, то виникли проблеми з отриманням віз в Посольстві США, оскільки “більшості людей, робітникам посольств, консульств незрозумілі мотиви нашої поведінки, їм важко пояснити стан душі, коли в тебе за спиною виростають крила” і манить дорога. Він додав, що візи мандрівникам все ж таки вдалося отримати.

Б.ФІЛАТОВ додав, що всі учасники проекту - “самодостатні люди: бізнесмени, агрономи, будівельники, журналісти, які не потребують самореклами”.

“Герої нашої виставки – це не більше, ніж образи людей дороги”, - зазначив він.

За його словами, проектом “Номади” його учасники хочуть розповісти про світ мотоциклів, оскільки навколо нього існує чимало негативних штампів.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter