Коаліція антикорупційних організацій ініціює створення Громадської комісії із захисту прав водіїв

15:22, 20 лютого 2008
Останні події
1 0

Київ. 20 лютого. УНІАН. Коаліція антикорупційних організацій ініціює створення при одному з парламентських комітетів Громадської комісії із захисту прав водіїв.

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН заявив голова Коаліції антикорупційних організацій Анатолій МІСЯЦЬ.

За його словами, ця комісія матиме своїх представників в усіх регіонах України. Її метою буде створення противаги «тому беспределу, який сьогодні існує на дорогах», зокрема, свавіллю, що чинять інспектори Державтоінспекції.

А.МІСЯЦЬ висловив переконання, що на сьогодні «система ДАІ в Україні – це бізнесова система». Крім того, він вважає, що це відомство, не дивлячись на спроби влади змінити його, «залишається закритим до співпраці», а оскаржити дії інспектора ДАІ неможливо навіть в судовому порядку.

А.МІСЯЦЬ також поінформував, що, згідно з дослідженнями стану безпеки на дорогах, проведеними коаліцією, кожне друге ДТП в Україні або порушення Правил дорожнього руху, відбувається не через порушення водія, а з інших причин. Зокрема, через неякісний стан доріг; неякісний стан інформованості водіїв на автошляхах (застарілі, загромаджені, відсутні, неузгоджені знаки та повідомлення); неправильність розрахунку транспортного потоку; технічний стан автомобілів тощо.

За словами А.МІСЯЦЯ, ці фактори та ряд інших фактично не враховуються інспекторами ДАІ, а наслідки порушень та збитки списуються на водіїв. У зв’язку із викладеним, голова коаліції вважає за доцільне залучити до співпраці майбутньої комісії керівників профільних відомств, ЗМІ, депутатів, представників підприємств-перевізників.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter