Держава заборгувала працівникам підприємств зони відчуження 1 млрд. грн. - Атомпрофспілка

16:47, 08 лютого 2008
Останні події
1 0

Київ. 8 лютого. УНІАН. Держава заборгувала працівникам підприємств зони відчуження 1 млрд. грн.

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН повідомив представник Чорнобильської територіальної організації Атомпрофспілки Микола ТЕТЕРІН.

“Діюча система нарахування доплати за роботу в зоні відчуження не відповідає законодавству”, - сказав М.ТЕТЕРІН.

За його словами, на підставі ст.39 Закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28 лютого 1991 року громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, а саме - у зоні обов’язкового відселення, здійснюється доплата у розмірі трьох мінімальних заробітних плат.

Представник профспілки додав, що постановою Кабінету міністрів “Про доплати і компенсації особам, які працюють у зоні відчуження і зоні обов’язкового відселення після повного відселення жителів” від 29 січня 2003 року було встановлено доплату за роботу в зоні відчуження у 9-кратному розмірі для громадян, які працюють в зоні обов’язкового відселення, та нараховується премія у розмірі до 50% тарифної ставки (посадового окладу) з урахуванням доплат і надбавок, передбачених законодавством.

“Таким чином, розмір щомісячної доплати за роботу в зоні відчуження повинен дорівнювати 27 мінімальним зарплатам плюс 50% премії від цієї суми”, - вважає М.ТЕТЕРІН.

За його словами, у такому випадку кожному працюючому в зоні відчуження з 1 січня 2003 року повинно бути сплачено додатково від 240 тис. грн. до 340 тис. грн. При кількості таких осіб, а це близько 3,5 тисяч, для виплат потрібно понад 1 млрд. грн.

Водночас, М.ТЕТЕРІН зауважив, що при визначенні доплат за роботу у зоні відчуження застосовувалась постанова Кабміну від 26 липня 1996 року, при цьому доплата становила 118,8 грн. (з 11 квітня 2007 року – 264 грн.)

Він наголосив, що для вирішення цього питання на державному рівні Чорнобильська територіальна організація Атомпрофспілки розпочинає процедуру колективного трудового спору.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter