Представники громадськості занепокоєні низьким рівнем пропагування творчості Василя Стуса

19:00, 25 січня 2008
Останні події
0 0

Київ. 25 січня. УНІАН. Представники громадськості занепокоєні низьким рівнем пропагування творчості Василя Стуса в Україні.

Про це на прес-конференції в УНІАН, де йшлося про причини перенесення вечора пам’яті з нагоди 70-річчя Василя Стуса, повідомив головний редактор журналу “Київська Русь”, син поета Дмитро СТУС.

Він зауважив, в Україні не ведеться системної роботи для покращення становища в культурній сфері, в книгарнях практично немає книжок В.Стуса, у багатьох бібліотеках досі читають його твори за журнальними публікаціями 90-х років ХХ століття.

У такій ситуації, на думку організаторів вечора пам’яті В.Стуса, провести захід – означає визнати, що все гаразд, і знову сховати проблему за пафосними гаслами.

За словами, Д.СТУСА, Василь ВОВКУН став першим міністром культури, який мав сміливість скасувати свій же наказ про проведення вечора пам’яті у січня 2008 року і перенести захід на осінь з метою провести системну роботу з популяризації творчості В.Стуса впродовж року.

Д.СТУС повідомив, що вечір пам’яті В.Стуса планують провести у вересні (до річниці смерті поета) чи у листопаді (до річниці його перепоховання).

За його словами, на цьому заході, окрім вшанування поета, громадськість буде поінформовано про проведену впродовж року роботу з пропагування творчості поета, правозахисника і дисидента, який трагічно загинув у радянському таборі для політв’язнів.

Також Д.СТУС зазначив, що з 4 лютого починає працювати веб-ресурс WWW.STUS.NET.UA, який інформуватиме громадськість про творчість Василя Стуса. На ньому, за словами сина поета, буде оголошений конкретний план заходів із вшанування пам’яті В.Стуса, повідомлятиметься про стан виконання цього плану.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter