Навіщо купувати землю, якщо її можна отримати безкоштовно

16:04, 19 грудня 2007
Останні події
2 0

Навіщо купувати землю, якщо її можна отримати безкоштовно. Така практика міцно засіла у нетрях органів місцевого самоуправління Обухівського району. Про це заявив під час прес-конференції депутат місцевої районної ради Тарас Ламах. За його словами, землі найдорожчого у Київській області району нині розходяться особливо швидко. При цьому вигоди від цього бюджет району не має. За твердженням Т.Ламаха, у районі працюють десятки протизаконних схем у земельній сфері, які втілюються у життя під прикриттям представника Президента – чинного голови районнної держадміністрації Віктора Остринського.

Тарас Ламах повідомив, що землі району надаються новим власникам виключно за рішенням голови райдержадміністрації  - через традиційну процедуру виділення. Тобто – безкоштовно. Та у здоровому глузді кожен розуміє, що просто так дорогоцінні землі роздавати ніхто не буде. А тому очеивдним є те, що так зване виділення – це ніша для прибуткових корупційних діянь як представниками виконавчої влади Обухівського району, так місцевими законодавцями. На підтвердження своїх слів Тарас Ламах повідомив про факт пропозиції йому та іншим депутатам райради головою райадміністрації Віктором Остринським хабара в особливо великих обсягах. Зокрема, представник Президента у районі пропонував кожному депутату по півгектара лісових угідь у селищі Плюти. Вартість такого наділу нині сягає мільйона доларів.  Депутат Тарас Ламах запевнив, що відмовився від «подарунку». Натомість затребував від державної адміністрації повного звіту із земельних питань.

Раз-у-раз порушуючи цю тему, «опозиційник» заробив собі купу ворогів у районі. Тож за депутата «взялись» вже правоохоронні органи. У його помешканні провели обшук. А згодом місцевий народний обранець почав отримувати погрози від керівника районної прокуратури і про арешт. Зважаючи на те, що чинним законодавством передбачена можливість арешту місцевого депутата лише на підставі рішення обласної або Гененеральної прокуратури, така впевненість місцевого прокурора свідчить про присутність у земельних перипетіях Обухівського району «високих» інтересів з не менш «високих» кабінетів. Виходячи з таких міркувань Тарас Ламах заявив, що був змушений звернутись з відкритим листом до Президента  України Віктора Ющенка з проханням вплинути на активного «розбазарювача» державних земель в  Обухівському районі Віктора Остринського. Враховуючи передусім те, що ця людина є у безпосередньому підпорядкуванні глави держави і є однією зі складових президентської представницької вертикалі у регіонах. Депутат також звернувся  і до новопризначеного прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з проханням втрутитися у справу. Адже фракція БЮТ в Обухівській райраді повністю і публічно взяла на себе відповідальність за усе, що відбувається у нашому районі.

Також депутат звертається і до правоохоронних органів взятися за порушників земельного законодавства і притягнути їх до відповідальності. З допомогою засобів масової інформації Тарас Ламах прагне достукатись до найвищих органів  влади України з метою зупинити незаконе присвоєння державних земель через тіньові схеми. Взамін Тарас Ламах пропонує запровадити в Обухівському районі відкритий механізм реалізації такої цінної нерухомості, як земля. Йдеться про земельні аукціони. Їх активно використовують прогресивні муніципалітети в інших регіонах  України і при цьому місцеві бюджети мають від цього чималий зиск. Земельні аукціони апробовані і у Київскій області. Та, Обухівський район, маючи найвищі ціни за землю на Київщині і досі користується тіньовими схемами так званого виділення.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter