16 жовтня на Львівській площі Києва Український мовно-інформаційний фонд разом з видавництвами “Довіра” та “Наукова думка” проводить Свято українського словника.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив директор Українського мовно-інформаційного фонду, член кореспондент НАН України Володимир ШИРОКОВ cьогодні на прес-конференції в УНІАН.

За його словами, Свято українського словника буде проведено о 13.00 в магазині “Словники Самобранки” в межах громадських заходів, присвячених Року української книги.

“Серед книжкового надбання кожної культурної нації особливе місце посідають словники, які є свідченням духовного потенціалу народу та багатства і можливостей його мови. Всі великі модерні нації мають великі словники, які фактично є національним надбанням”, - зазначив В.ШИРОКОВ.

За його словами, Український мовно-інформаційний фонд разом з іншими науковими інститутами лінгвістичного профілю НАН України працює над створенням національної словникової бази України. Він повідомив, що на сьогодні в паперовому варіанті вже вийшло понад 60 словників та 6 випусків першого електронного словника.

В.ШИРОКОВ також наголосив, що створеними фондом лексикографічними технологіями дуже цікавляться в багатьох країнах, зокрема в Росії.

За його словами, тільки за роки незалежності вийшло понад 600 термінологічних словників в Україні. “Потреба у цих словниках колосальна. Нація хоче розмовляти і мислити культурною українською мовою”, - додав він.

У свою чергу директор видавництва “Самобранка”, куратор проекту Сергій ПАНЧЕНКО повідомив, що цього року в Києві відкрито перший в Україні спеціалізований магазин словників - “Словники Самобранки”, в якому широко представлені праці вітчизняних та зарубіжних лексикографів. Серед них видання таких відомих видавництв України, як ”Наукова думка”, “Довіра”, “Перун”, “Дніпро”, “Чумацький шлях”.

В магазині представлені унікальні книги, зокрема, “Етимологічний словник української мови”, “Словник синонімів української мови”, “Сучасний словник іншомовних слів”, “Український орфографічний словник”. У магазині також можна ознайомитись зі словниками з пошуковою системою, яка розташована на обрізі книги і дозволяє пошук слів у словниках будь-якою мовою без гортання сторінок, зазначив С.ПАНЧЕНКО.

За його словами, цією технологією зацікавилися французькі та південнокорейські провідні видавництва, які замовили нанесення пошукових покажчиків на їхні словникові видання.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram