Експерти оцінюють політичний режим в Україні як обмежену демократію

11:30, 27 вересня 2007
Останні події
0 0

Український незалежний центр політичних досліджень оцінює політичний режим в Україні як обмежену демократію.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомила керівник політичних програм центру Світлана КОНОНЧУК сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

За її словами, політичні еліти свідомо відмовляють суспільству у реалізації політичних прав, що перешкоджає суспільним групам мати своє представництво у національному парламенті, спричиняє розрив процесу делегування влади та призводить до відособлення політичних та управлінських еліт від суспільства.

Експерт додала, що сьогоднішня політична система України вихолощує суть народовладдя, підміняючи його формальними процедурами, несе в собі загрозу руйнації системи політичних прав та громадських свобод, закріплення політичної олігархії.

“Обмеження виборчих прав громадян може стати початком повільного наступу на інші права людини та фіктивної підміни владою різних суспільних інститутів. Така ситуація у порівнянні з країнами “нової демократії” відкидає Україну назад”, - сказала С.КОНОНЧУК, наголосивши, що виборче законодавство є недосконалим і потребує негайної зміни.

Вони повідомила, що центр проаналізував політичні програми і заяви політиків та зробив висновок, що ніхто не готовий змінювати виборчу систему, оскільки потужні політичні сили влаштовує сьогоднішній стан.

“Всі політики одностайно сходяться у питанні консервування чинної виборчої моделі, тому що вона дозволяє політичним елітам тривалий час відтворювати самих себе”, - сказала С.КОНОНЧУК.

На її переконання, виборча система має бути пропорційною, “з більшою кількістю округів”.

За словами експерта, Україна є єдиною країною в світі, де за єдиним виборчим округом обирається 450 депутатів. При цьому вона додала, що в світі розроблено близько 100 варіантів пропорційних виборчих систем.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter