Тендерна палата України почала відкликання всіх своїх судових позовів для розблокування процедур державних закупівель.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив президент ТПУ Володимир ЛАБА сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

За його словами, позови ТПУ були подані за фактами порушення процедур державних закупівель, у зв`язку з чим, відповідно до ст. 173 Закону «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», припинялося їх фінансування.

«Рішення про відкликання позовів було прийняте 5 вересня за підсумками розширеної наради з представниками ринку державних закупівель і, відповідно, вже з середи (5 вересня - УНІАН) почався процес відгуку цих позовів», - сказав В.ЛАБА, уточнивши при цьому, що громадська організація має намір відкликати з судових інстанцій близько 800 позовів.

В.ЛАБА зазначив, що рішення про відкликання позовів було викликане прагненням зняти напруження, що виникло навколо блокування фінансування державних закупівель напередодні опалювального періоду і проведення осінньо-польових робіт, а також існування низки спекуляцій навколо ТПУ

«Знявши всі позови, на сьогодні знятий і предмет звинувачень, і предмет розмови», - сказав він, зазначивши при цьому, що під час прийняття даного рішення ТПУ також враховувала завершення бюджетного року.

Разом з тим, як повідомив В.ЛАБА, враховуючи те, що у вказаних випадках були знайдені серйозні порушення, ТПУ передала матеріали до правоохоронних органів і Міжвідомчої комісії з питань держзакупівель для вживання відповідних заходів.

Крім того, ТПУ, відповідно до статті 12 Закону України, ініціюватиме розпуск Міжвідомчою комісією тендерних комітетів замовників, які допустили грубі порушення законодавства при проведенні держзакупівель.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram