Суд розпочав розгляд скарги НУ-НС про визнання незаконною видачу Мін’юстом документів самопроголошеним лідерам “Пори”

15:28, 28 серпня 2007
Останні події
0 0

Сьогодні Окружний адміністративний суд м. Києва розпочав розгляд скарги блоку «Наша Україна – Народна самооборона» щодо визнання незаконними дій Міністерства юстиції України, яке видало самопроголошеним лідерам Громадянської партії “Пора” документи цієї політичних сили. 

Сьогодні Окружний адміністративний суд м. Києва розпочав розгляд скарги блоку «Наша Україна – Народна самооборона» щодо визнання незаконними дій Міністерства юстиції України, яке видало самопроголошеним лідерам Громадянської партії “Пора” документи цієї політичних сили.

Про це заступник керівника центрального штабу блоку «Наша Україна – Народна самооборона» Микола ОНІЩУК повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

Він нагадав, що блок НУ-НС звернувся до суду з вимогою визнати неправомірним видачу Міністерством юстиції нібито новому керівництву партії “Пора” документів, необхідних для реєстрації суб’єкта виборчої кампанії у Центральній виборчій комісії (копії свідоцтва про реєстрацію партії та статуту).

М.ОНІЩУК сказав, що НУ-НС очікує на позитивне рішення суду, оскільки відповідно до закону, партії, що увійшли до складу блоку, а потім вирішили вийти з нього, втрачають можливість стати суб’єктом виборчого процесу.

М.ОНІЩУК пояснив, що відповідно до закону, партія може зареєструватися окремим суб’єктом виборчої кампанії, якщо вона вийшла з блоку не пізніше ніж за 90 днів до виборів. При цьому він нагадав, що виборча кампанія з позачергових виборів тримає лише 60 днів і, таким чином, партія “Пора” не може взяти самостійну участь у виборах.

М.ОНІЩУК також додав, що ЦВК має відмовити “Порі” у реєстрації, оскільки у такій ситуації закон цього не дозволяє.

На його думку, навіть якщо ЦВК й зареєструє “Пору” суб’єктом виборчого процесу, суд зобов’яже комісію скасувати таке рішення як неправомірне.

Як повідомлялося, 21 серпня у деяких ЗМІ з’явилося повідомлення, що 7-й з’їзд громадянської партії “Пора” ухвалив рішення про вихід з блоку “Наша Україна - Народна самооборона” і відкликав з його виборчого списку своїх кандидатів.

Між тим, член Політради «Пори» Владислав КАСЬКІВ заявив, що ця інформація є фальшивкою.

За словами В.КАСЬКІВА, партія “Пора” жодних дій щодо виходу з мегаблоку не робила.

Що ж до Ярослава ГОДУНКА, якого нібито переобрали головою Політради “Пори”, то, за даними В.КАСЬКІВА, його виключили з партії ще за декілька місяців до дострокових виборів “за незаконні махінації із землею".

22 серпня прес-секретар ГП "Пора" Мар`яна ПОЧТАР заявила, що блок "Наша Україна-Народна самооборона" офіційно звернувся до правоохоронних органів з вимогою провести розслідування щодо фальсифікації документів учасника блоку - Громадянської партії «Пора».

За її словами, у зверненні наводяться факти фальсифікації документів партії щодо проведення 20 серпня 2007 року з`їзду, зокрема повідомлення до ЦВК, на якому стоїть підроблений відтиск печатки Громадянської партії "Пора", що містить ознаки кримінального злочину.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter