Волонтерський рух “Вільна хвиля – “Улицы моря” закликає українців взяти участь в очищенні території України від побутового сміття.

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН повідомив активіст руху Юрій ІВАНОВ.

За його словами, “Вільну хвилю” створено для того, щоб адаптувати світові цінності гуманізму в українському суспільстві. Найперша цінність, на думку Ю.ІВАНОВА, яку треба пропагувати і яка розповсюджена майже по всьому світу, але, на жаль, відсутня в Україні, - це “банальна чистота” на вулицях та у місцях відпочинку.

"Ця проблема існує давно, але ми стикнулися з нею у травні, коли (наша) компанія хотіла відпочити, обрати собі місце відпочинку на Південному березі Криму. На жаль, ми не знайшли жодного місця, де був би абсолютно відсутній побутовий мусор”, - розповів Ю.ІВАНОВ.

Просування ідеї очищення від сміття волонтери, за словами Ю.ІВАНОВА, бачать, по-перше, у виявленні місць забруднення і пошуку моделі вирішення цієї проблеми, а по-друге, у безпосередньому здійсненні заходів по збиранню сміття та наданні прикладу людям.

Третій напрямок, до якого, сказав він, волонтери ще практично не приступили, але який, на його думку, повинен з’явитися найближчим часом, - це соціальна реклама.

“Ми постараємося знайти фінансові кола, які зможемо зацікавити у трансляції певної соціальної реклами, спрямованої на підвищення культурного рівня людей в Україні з метою, як мінімум, жити у чистому місті, або, якщо ми їздимо кудись відпочивати, щоб нам було приємно перебувати деякий час там”, - сказав Ю.ІВАНОВ.

За його словами, за останні три місяці активісти руху побували у 15 містах України - у деяких обласних центрах і райцентрах.

Крім того, розповів він, “ми ставали на входах до місць масового відпочинку, роздавали людям чисті пакетики і пропонували їм обміняти ці пакетики зі сміттям на футболки з нашими логотипами. Ця акція залучила майже півтори тисячі осіб в Україні. Вона проходила одночасно у Києві (у Гідропарку), Тернополі, Ялті та у Львові”. За словами Ю.ІВАНОВА, за статистикою, найбільш активними виявилися люди віком від 18 до 25 років, а також від 36 років і старше. “На жаль, люди віком від 26 до 35 років трохи зверхньо і пасивно ставилися до такої ініціативи. Хоча, з іншого боку, це і є найбільший споживач побутових товарів, обгортки від яких, на жаль, засмічують територію України”, - додав він.

Як сказав Ю.ІВАНОВ, під час очищення міст України від сміття було зібрано 450 пакетів по 120 літрів кожен, що приблизно дорівнює 5 тоннам сміття. У кожному місті, за його словами, площа, яку прибирали, дорівнювала 2-3 га. Це переважно були пляжі, паркові зони, зони відпочинку.

Наприкінці проведення усіх етапів прибирання території України волонтери створять мапу, на якій будуть позначені рівні забруднення країни побутовим сміттям, повідомив Ю.ІВАНОВ.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram