На думку вчених Науково-виробничого онкологічного та кардіологічного центру «Макс-Велл», інфекції впливають на скорочення тривалості людського життя. Безперервна боротьба з вірусами та бактеріями «запускає» в організмі людини патологічні процеси, які призводять до системного ураження органів і тканин та, як результат, значному скороченню тривалості життя.

Експериментально встановлено, що хелікобактерія, яка спричиняє розвиток язви та раку шлунку, сприяє старінню клітин шлункового епітелію, а ключову роль у старінні імунної системи відіграють герпетичні віруси, хронічним носієм яких є практично кожна людина.

«Людина взаємодіє з різними мікроорганізмами з раннього дитинства до глибокої старості. Жоден інший несприятливий фактор не має такого постійного та масштабного впливу на організм людини. У результаті боротьби з чужорідними агентами організм зношується: в ньому розвиваються хронічні інфекційні патології, а також порушення, які згідно традиційним уявленням є невід’ємною частиною процесу старіння», - стверджують президент компанії «Макс-Велл», професор Кенет Алібек та кандидат хімічних наук Ганна Пашкова.

Експерти виділяють декілька революційних відкриттів у області медицини, кожне з яких було направлене на позбавлення людства від тягаря інфекцій та призвело до значного «стрибка» у збільшенні тривалості людського життя. Цими «революціями у медицині» стали зародження гігієни, втілення понять асептики та антисептики, вакцинація та винахід антибіотиків.

Вчені також відзначили, що вже не за горами наступна, п’ята за чергою, революція, яка, на їх думку, полягатиме у доскональному вивченні ролі мікроорганізмів у процесі старіння, а також розробці відповідних заходів, що допоможуть сповільнити старіння. Таким чином, вчені сподіваються отримати ключ до розгадки якщо не рецепту вічної молодості, так значного подовження людського життя та його якості.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram