Проходження до парламенту ПСПУ може стати несподіванкою на виборах - політолог Бондаренко

12:21, 26 липня 2007
Останні події
0 0

Політичною несподіванкою на дострокових парламентських виборах може бути проходження до Верховної Ради України Прогресивної соціалістичної партії України, яку очолює Наталія ВІТРЕНКО.

Політичною несподіванкою на дострокових парламентських виборах може бути проходження до Верховної Ради України Прогресивної соціалістичної партії України, яку очолює Наталія ВІТРЕНКО.

Таку думку сьогодні на прес-конференції в УНІАН висловив голова ради директорів Інституту політичних та соціологічних досліджень імені Т.Г.Шевченка Володимир БОНДАРЕНКО.

Водночас він зазначив, що за результатами опитування, яке було проведено інститутом з 16 по 22 липня, лише 1,8% респондентів готові були проголосувати за цю партію, якщо б вибори відбулися найближчої неділі. За його словами, було опитано 2347 респондентів по всій Україні. Статистична похибка становить 2,3%.

В.БОНДАРЕНКО зауважив, що за Партію регіонів готові проголосувати 28,4% опитаних, за Блок Юлії Тимошенко - 25,5%, за блок “Наша Україна - Народна самооборона” - 13,3%, за Комуністичну партію України - 3,9%. Решта партій та блоків набирає менше 3% голосів виборців, зокрема, Соцпартія - 1,6%, Народна партія - 1,5%. Проти всіх готові проголосувати - 2,7%, не визначились - 9,1%, не підуть голосувати - 9,8%.

Коментуючи результати опитування, В.БОНДАРЕНКО зазначив, що шанси в СПУ пройти до парламенту також зменшились після того, як міністр внутрішніх справ України Василь ЦУШКО, якого соціалісти намагалися позиціонувати як героя, після повернення з лікарняного ще й вирішив піти у відпустку. За його словами, не додала авторитету СПУ, а також Партії регіонів, “фосфорна аварія” у Львівській області, так само як і партії “Наша Україна”, оскільки голова Львівської облдержадміністрації Петро ОЛІЙНИК є членом цієї політичної сили. На думку експерта, аварії на транспорті показують, що “завелика шапка залізничного Мономаха” для міністра транспорту і зв’язку України Миколи РУДЬКОВСЬКОГО, який є членом СПУ, і “це сильно б’є по рейтингу СПУ та Партії регіонів”.

В.БОНДАРЕНКО також вважає, що Блок Володимира Литвина має невеликі шанси подолати тривідсотковий виборчий бар’єр, оскільки після “об’єднання з партією СИРОТИ виглядає як сиротливий блок”. Цей блок у виборчій кампанії робить ставку на позиціювання себе як третьої сили, а це на сьогодні не знаходить підтримки у виборців.

Крім того, голова ради директорів Інституту політичних та соціологічних досліджень імені Т.Г.Шевченка вважає, що голосувати прийдуть понад 50% виборців і, виходячи з цього, дострокові парламентські вибори відбудуться.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter