Останнім часом у Миколаєві значно посилився адміністративний тиск на засоби масової інформації. Першість у цій справі належить голові Миколаївської обласної ради Тетяні ДЕМЧЕНКО, яка обиралась за списком Партії Регіонів.

Зокрема, голова обласної ради тиснула на редактора міської газети «Николаевский бизнес» (до речі, депутата обласної ради) з вимогою не допустити виходу в цій газеті статті, яка містить факти зловживання Тетяною Демченко службовим становищем під час вирішення майнового конфлікту, пов’язаного з бізнесом сім’ї Демченків. В результаті матеріал таки було знято з номера у той час, коли газета вже знаходилась у друкарні. Видання запізнилося до читачів більш ніж на добу.

Систематично тисне Тетяна Демченко і на редактора обласної газети «Рідне Прибужжя». Вона втручається у редакційну політику, чиновники апарату облради вимагають приносити статті на попередню вичитку, перш ніж вони будуть надруковані. Мають місце випадки зняття з друку матеріалів, які не влаштовують голову обласної ради. Зараз пані Демченко намагається звільнити «незручного» для неї редактора «Рідного Прибужжя» Тетяну ОДИНЦОВУ, поставивши замість неї іншого, більш покладистого редактора. Складається враження, що напередодні виборів до Верховної Ради Тетяна Демченко намагається «підім’яти» під себе обласну газету, щоб мати у своїх руках повністю слухняне, «кишенькове» видання

Занепокоєння ситуацією, що склалася, висловила Миколаївська обласна організація Національної спілки журналістів України, яка виступила з цього приводу із спеціальною заявою.

Наступ на свободу слова у Миколаєві є грубим порушенням Конституції та цілої низки законів України, а методи, які застосовує голова обласної ради до ЗМІ, абсолютно неприпустимі в демократичному суспільстві.

Заява Миколаївської облорганізації НСЖУ

Останнім часом занепокоєння журналістів миколаївських ЗМІ викликає ситуація, що склалася навколо обласної газети «Рідне Прибужжя». Є підстави стверджувати, що на колектив редакції посилюється чиновницький тиск, спостерігається елементи цензури, вчиняються дії, що дестабілізують фінансове становище видання.

Бюро обласної організації НСЖУ на своєму засіданні від 25 червня 2007 розглянуло ситуацію щодо тиску на ЗМІ і дійшло висновку, що на превеликий жаль, організаторами наступу на газету виступають керівники обласної ради.

Т.В.Демченко, за повідомленнями працівників редакції, вступила у відкритий конфлікт з трудовим колективом цього популярного видання, намагається звільнити редактора Тетяну Одинцову, яка багато зробила для становлення «Рідного Прибужжя». Бюро обласної організації з тривогою розцінює це як наступ на свободу слова, Порушення закону «Про друковані засоби масової інформації (Пресу) в Україні». Що встановлює державні гарантії свободи змін відповідно до Конституції України.

Особливо турбує те, що даний випадок тиску на пресу не поодинокий. Так, минулого місяця редакція вже іншої обласної газети  «Николаевский бизнес» не змогла опублікувати матеріал у запланованому номері (його просто довелося зняти), через те, що в ньому йшлося про конфлікт навколо бізнесу сім’ї Демченків. Матеріал лише готувався до друку, а Голова обласної Ради вже чітко дала зрозуміти головному редактору газети, що вона не задоволена втручанням преси. Колектив редакції газети «Николаевский бизнес» розцінив цей факт як тиск на ЗМІ, і поставив цілком логічне запитання: «Чи можлива в нашій області свобода слова, якщо голова обласної ради так негативно реагує на виступи преси?».

Вихорі політичних протистоянь, напередодні виборів журналісти мають особливо відповідально ставитися до своїх професійних обов’язків -  чесно та неупереджено інформувати суспільство про події, Що відбуваються. Чи можуть вони це зробити в умовах тиску та цензури.

Обласна організація Національної спілки журналістів України занепокоєна посяганнями на свободу слова, які мали місце останнім часом. Сподіваємось, що громадськість, журналісти, депутати всіх рівнів не дозволять посадовим особам запровадити цензуру в ЗМІ. Свобода слова -  велике завоювання демократії, яке всі ми повинні захищати що дня.

Голова обласної організації НСЖУ М. С. Стеценко

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram