Євросоюз і ПРО ООН відкрили в Україні інтернет-портал із захисту прав споживачів

13:13, 11 червня 2007
Останні події
0 0

 Європейський союз і Програма розвитку ООН відкрили в Україні портал із захисту прав споживачів (www.Consumerinfo.org.ua) в рамках спільного проекту «Співтовариство споживачів і громадські об`єднання”. 

 Європейський союз і Програма розвитку ООН відкрили в Україні портал із захисту прав споживачів (www.Consumerinfo.org.ua) в рамках спільного проекту «Співтовариство споживачів і громадські об`єднання”.

Про це повідомила керівник проекту «Співтовариство споживачів і громадські об`єднання» Клавдія МАКСИМЕНКО на прес-конференції в УНІАН.

За її словами, в проект, який здійснюватиметься до кінця наступного року, Єврокомісія вклала 3 млн. євро. Впродовж цього терміну фінансуватиметься і сайт, підтримка якого обходиться в 400 дол. на рік.

Як відзначила К.МАКСИМЕНКО, впродовж місяця керівництво проекту визначиться з українськими громадськими організаціями у сфері захисту прав споживачів, які займатимуться підтримкою порталу після завершення проекту.

За словами першого радника і керівника управління програм технічної допомоги в Україні представництва Європейської комісії в Україні Елен КРЕЙ, портал покликаний сприяти розширенню доступу громадян до інформації про безпеку і результати незалежного тестування товарів і послуг, а також про права споживачів і механізми їх захисту. За її словами, сайт має полегшити впровадження в Україні системи незалежного тестування товарів на основі європейських методик, що важливе, враховуючи прагнення України вступити до Світової організації торгівлі.

Як повідомила К.МАКСИМЕНКО, портал містить такі рубрики: «Споживчі новини» (інформація із ЗМІ), «Маєш знати» (інформація про товар до купівлі, опис маркування товарів), «Незалежне тестування» (результати тестування продуктів харчування, побутової техніки, автомобілів тощо європейськими та українськими організаціями, а також інформація про небезпечні товари і послуги від європейської інформаційної системи RAPEX).

На сайті можна ознайомитися з державними органами, громадськими українськими і європейськими організаціями, що працюють у сфері захисту прав споживачів, і обмінятися думками про продукти і послуги на форумі. Також портал надає можливість здійснювати пошук інформації про товар, що цікавить, за штрих-кодом. Інформація на веб-сторінці обновлятиметься щотижня.

За словами керівника проекту, аналіз українського веб-простору показав, що в Інтернеті можна знайти більше 20 тис. сторінок виробників продукції, більше 30 тис. корпоративних сайтів і всього 10 порталів споживацьких організацій.

К.МАКСИМЕНКО також відзначила, що проектом передбачене створення WAP-версії порталу, яка надасть можливість за допомогою мобільного телефону шукати інформацію про товар за штрих-кодом.

Серед можливостей порталу – відправка електронної скарги до державних органів із захисту прав споживачів. Проте, за словами заступника директора Департаменту з питань споживчої політики і захисту прав споживачів Держспоживстандарту України Сергія ЛИТВИНЕНКА, «скарги через Інтернет незаконні», державні органи не готові приймати таке звернення, оскільки електронні скарги можуть бути використані для ведення антиконкурентної боротьби.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter