20 травня у 44 містах України буде проведено акції пам’яті людей, які померли від СНІД

13:31, 17 травня 2007
Останні події
5 0

20 травня, у Всесвітній День пам’яті людей, які померли від СНІД, Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, спільно з МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» проведуть у 44 містах країни сьому щорічну акцію пом’яті померлих від інфекції. Цього року акція пройде під гаслом «Згадай моє ім’я». 

20 травня, у Всесвітній День пам’яті людей, які померли від СНІД, Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, спільно з МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» проведуть у 44 містах країни сьому щорічну акцію пом’яті померлих від інфекції. Цього року акція пройде під гаслом «Згадай моє ім’я».

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив заступник голови Координаційної ради ВБО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” Дмитро ШЕРЕМБЕЙ.

Мета акції – не тільки вшанувати пам’ять людей, які померли від СНІД, а й привернути увагу суспільства до проблем поширення епідемії ВІЛ/СНІД, дискримінації та порушення прав ВІЛ-позитивних людей в Україні.

У рамках акції 20 травня регіональні представництва, обласні відділення та ініціативні групи Мережі проведуть різноманітні заходи в пам’ять людей, життя яких забрала епідемія: прес-конференції, концерти, свічкові ходи, панахиди, експозиції пам’ятних полотен – квітів. Важливою складовою акції буде інформаційно-просвітницька робота з метою профілактики ВІЛ/СНІД, розповсюдження інформаційних матеріалів серед населення.

Зокрема, в Києві у цей день об 11.00, ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» спільно з партнерськими організаціями проведуть церемонію біля меморіалу «Червона стрічка» (вул. Січневого повстання, 23) з молебнем. Після меморіальної церемонії з 12.30 до 16.00 у парку Шевченка Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом з ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» проводять акцію «Згадай моє ім’я!», в рамках якої буде проводитись інформаційний ярмарок, виступ творчих колективів, виставка квітів, запуск кульок з іменами людей, померлих від СНІД.

Присутній на прес-конференції виконавчий директор МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні” Андрій КЛЕПІКОВ зазначив, що сьогодні Україна займає одне з перших місць в Європі за темпами поширення ВІЛ/СНІД. Водночас завдяки лікувальним програмам охоплюється все більше число людей з ВІЛ-інфекцією, але при цьому люди від СНІДу все ж помирають. В нашій країні, за його даними, лікується 5 тис. 544 ВІЛ-позитивних пацієнтів, із них 74%, а саме 4 тис. 121 пацієнт – за рахунок ліків, які надає міжнародний Альянс. Він зазначив також, що завдяки лікуванню спостерігається тенденція зменшення приросту смертності від СНІДу. Так, в 2005 р. він становив 23%, в 2006 р – 6%. “Це означає, що ліки роблять реальну користь для людей”, - наголосив А.КЛЕПІКОВ.

Водночас на прес-конференції були висловлені різні думки щодо застосування програми замісної терапії у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІД. На переконання А.КЛЕПІКОВА, більшість людей помирають через інфекцію чи хвороби, що її супроводжують, бо в країні бракує саме замісної терапії для ВІЛ-позитивних споживачів ін’єкційних наркотиків. У свою чергу заступник міністра охорони здоров’я у зв’язках з Верховною Радою України та іншими органами державної влади Валерій ІВАСЮК принципово не погодився з цим твердженням. Він підкреслив, що фізична та психічна залежність від наркотиків невиліковна, тому замісна терапія “в чистому вигляді – це свідома підміна понять, і ніякої терапії немає, ніхто нікого не лікує”. На його переконання впроваджувати можливо необхідно програму замісного способу введення наркотиків, але не замісну терапію. “От в цьому є позитивний сенс, бо вживання наркотиків через ін’єкцію – це ризик отримання інфекції, що передається з кров’ю. Змінити спосіб введення з ін’єкційного, або не допустити такого способу введення і переконати людину на переведення на інший спосіб введення – через рот, або через дихальні шляхи. Це дійсно профілактика в якійсь мірі передачі СНІДу шляхом ін’єкцій”, - підкреслив В.ІВАСЮК.

Згідно з матеріалами, оприлюдненими на прес-конференції, за даними Українського центру профілактики та боротьби зі СНІД станом на 1 березня 2007 року в Україні зареєстровано 121 тис. 449 ВІЛ-позитивних осіб, 22 тис. 935 осіб захворіли на СНІД, 12 тис. 521 - померли від СНІД. За оцінками ВООЗ, сьогодні з ВІЛ-інфекцією в Україні живуть 377 тис. 600 людей, що становить 1,46 % дорослого населення. Також на прес-конфернції зазначалось, що в останні роки ВІЛ/СНІД поширюється трьома шляхами: через кров, статеві стосунки та від матері до дитини.

Довідка УНІАН. Уперше Всесвітній День пам’яті людей, які померли від СНІД, був проведений у 1983 році в американському місті Сан-Франциско. Організаторами акції були люди, яких особисто торкнулася епідемія. З того часу щороку кожну третю неділю травня мільйони людей по всьому світу відзначають цей день, згадуючи людей, які померли від СНІД.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter