На виборах Президента найближчої неділі переміг би Янукович, а Ющенко і Тимошенко набрали б майже однакову кількість голосів - опитування

12:38, 11 травня 2007
Останні події
0 0

На президентських виборах найближчої неділі переміг би прем’єр-міністр Віктор ЯНУКОВИЧ, а нині діючий глава держави Віктор ЮЩЕНКО і лідер БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО набрали б приблизно однакову кількість голосів. 

На президентських виборах найближчої неділі переміг би прем’єр-міністр Віктор ЯНУКОВИЧ, а нині діючий глава держави Віктор ЮЩЕНКО і лідер БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО набрали б приблизно однакову кількість голосів.

Про це свідчать результати соціологічного опитування Інституту політичного моделювання, проведеного у обласних центрах спільно із дослідницьким центром «Імідж-Контроль», які представив сьогодні на прес-конференції в УНІАН заступник директора Інституту політичного моделювання Юрій БАУМАН.

“Тут певного роду маленька сенсація, тому що раніше до другого туру президентських виборів залізно виходила пара ЯНУКОВИЧ-ТИМОШЕНКО. А тепер ЮЩЕНКО догнав їх, і, якщо мати на увазі специфіку експрес-опитування в обласних центрах, то може трішечки перегнав, тому що і у ЮЩЕНКА, і у “Нашої України” трошки занижені рейтинги, бо в них дуже сильна підтримка на селі”, - зазначив Ю.БАУМАН.

Так, згідно з отриманими результатами, очолює рейтинг прем’єр-міністр Віктор ЯНУКОВИЧ, якого підтримали б 32,1% серед тих, хто взяв би участь у виборах. Що ж стосується Ю.ТИМОШЕНКО та В.ЮЩЕНКА, то вони отримали приблизно по 17% (17% і 16,7% відповідно).

“І хто з них вийшов би до другого туру – невідомо. Як до українських реалій, то це дуже серйозний соціологічний факт”, - наголосив Ю.БАУМАН.

Він також повідомив, що згідно з останнім дослідженням, голова Верховної Ради V скликання Олександр МОРОЗ, який зазвичай був “четвертим політиком”, тепер входить до “хвилі трьох політиків другого ешелону, але третім”. Згідно з даними опитування, О.МОРОЗ зараз набрав би 3,2% голосів виборців обласних центрів, пропустивши вперед голову КПУ Петра СИМОНЕНКА (5,2%) та лідера “Народної самооборони” Юрія ЛУЦЕНКА (4,8%). За ними йде голова Народної партії Володимир ЛИТВИН з 2,7% голосів. Проголосували б проти всіх 5,9% респондентів, за іншого кандидата віддали б свої голоси 3,1%, а 4,4% - не пішли б на вибори. Важко було визначитись з відповіддю 4,8% опитаних.

Ю.БАУМАН також поінформував, що якби найближчої неділі відбулися вибори до Верховної Ради, то 34,6% опитаних віддали б голоси за Партію регіонів, 22,2% - за БЮТ, 12,9% - за “Нашу Україну”. Тривідсотковий бар’єр також впевнено подолали КПУ - 6,1% і “Народна самооборона” – 5%. На межі проходження до парламенту також Блок Наталії Вітренко та СПУ, за яких проголосували б по 3,4% виборців.

Відповідно до результатів опитування, Народна партія Литвина набирає 2%, блок “Рух-Українська правиця” – 1,8%. За підтримку інших партій висловилися 1%, а 7,6% - голосували б проти всіх.

Ю.БАУМАН зазначив, що порівняно із даними попереднього експрес-опитування, проведеного 23 квітня 2007 р., зафіксовано певні тенденції перетікання електоральних голосів, зокрема, на Заході України дещо посилились позиції партії “Народний союз Наша Україна” за рахунок голосів виборців БЮТ, а на Донбасі та в Криму спостерігається перетік голосів від Партії регіонів до Компартії та Блоку Вітренко.

Опитування проведено 6 травня Інститутом політичного моделювання спільно з дослідницьким центром “Імідж-Контроль”. В ході дослідження було опитано 15 тис. 6 респондентів, які проживають у обласних центрах. Похибка дослідження не перевищує 1,8%.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter