Альянс “Майдан” констатує, що після виборів 2006 року політики не переймаються інтересами суспільства

15:18, 25 квітня 2007
Останні події
0 0

Всеукраїнська громадська організація “Альянс “Майдан”” констатує, що після виборів 2006 року політики не переймаються інтересами суспільства, натомість вони борються за владу, наслідком чого стала нинішня криза. 

Всеукраїнська громадська організація “Альянс “Майдан”” констатує, що після виборів 2006 року політики не переймаються інтересами суспільства, натомість вони борються за владу, наслідком чого стала нинішня криза.

Як зазначив на прес-конференції в УНІАН представник альянсу Віктор ГАРБАР, такого висновку “Майдан” дійшов після вивчення ситуації за допомогою мережі регіональних бюро з моніторингу, захисту та лобіювання суспільних інтересів. За його словами, Альянс “Майдан” пропонує політикам, замість згубних для країни змагань за абсолютну владу, вирішити нагальні суспільні проблеми: забезпечення рівного доступу до правосуддя та послуг влади, до якісної медицини та освіти, ліквідувати “рудименти совкового феодалізму” в житлово-комунальній сфері та відносинах власності.

“Як і рік тому, ми наголошуємо, що єдиною ідеєю, які може об’єднати Україну, є дотримання прав людей, а не тільки політиків”, - зазначив В.ГАРБАР.

За словами іншого представника Альянсу “Майдан” Анатолія БОНДАРЕНКА, в рамках програми ”Стань ефективним власником свого житла” у трьох містах України проведено семінари- роз’яснення про те, як покращити послуги, що надають житлово-експлуатаційні контори, як формуються житлові тарифи і як сплачувати лише за ті послуги, які люди реально отримують.

У свою чергу, правовий радник “Майдану” Олександр СЕВЕРИН зазначив, що організація розпочала реалізацію проекту “Доступ до інформації та діяльність органів державної влади”. В рамках проекту актив “Майдану” надіслав до 24 органів державної влади 292 узгоджених запитань, які стосувалися прав і свобод людини, стану дотримання законності та правопорядку. За його словами, у 2006 році “лідером” з дотримання інформаційного законодавства стало Міністерство праці і соціальної політики, яке надали належні відповіді на 86% запитів. Друге та третє місце поділили СБУ та Державний комітет статистики. Генеральна прокуратура надала відповіді лише на 10% запитів, а і Міністерство охорони здоров’я не надало належної відповіді на жоден з надісланих запитів.

Представник Альянсу “Майдан” Людмила КОВАЛЬ зауважила, що організація також здійснює моніторинг діяльності Уповноваженого Верховної ради з прав людини, щоб унеможливити політизацію інституту омбудсмена.

За її словами, вже можна констатувати, що Секретаріат уповноваженого є закритим і недоступним, зокрема, Обмудсмен не проводить прийом громадян, заяви приймаються лише у письмовій формі. “Можна сказати, що доступність Омбудсмена є досить обмеженою”, - наголосила Л.КОВАЛЬ.

“Мета проведення моніторингу полягає в тому, щоб спонукати омбудсмена до виконання нею своїх функцій і встановити громадянський контроль, щоб не було випадків, як у 2005-2006 році, коли Н.КАРПАЧОВА, зневажаючи і Конституцію, і закон про омбудсмена увійшла до Партії регіонів під час виборчої кампанії, а потім об’єднала два мандати”, - сказала Л.КОВАЛЬ.

Програми ВГО Альянс “Майдан” підтримуються Міжнародним фондом “Відродження”.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter