Чорнобильська організація профспілок попереджає про продовження радіоактивного забруднення води

18:09, 19 квітня 2007
Останні події
0 0

Чорнобильська організація профспілок попереджає про продовження забруднення води після аварії на Чорнобильській атомній електростанції. 

Чорнобильська організація профспілок попереджає про продовження забруднення води після аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН заявив член ЦК Атом профспілки - голова Ради Чорнобильської територіальної організації профспілок Микола ТЕТЕРІН.

«За останніми даними, вздовж усього каскаду дніпровських водосховищ зараз забрудненість води збільшена з доаварійним рівнем від 10 до 30 разів», - сказав М.ТЕТЕРІН.

На його думку, це може мати катастрофічне значення для питного водопостачання й землеробства.

Він підкреслив, що фахівці б`ють на сполох й рекомендують проводити додаткові дослідження щодо наслідків забруднення води.

За словами М.ТЕТЕРІНА, забруднення води продовжується, оскільки радіоактивні відходи були поховані на березі річки Прип’ять. «Практично – це другий саркофаг», - підкреслює він.

Він зазначив, що після аварії відходи були поховані в траншеях, у спорудах, що не були пристосовані для тривалого зберігання радіоактивних матеріалів.

Експерт підкреслив, що ці пункти поховання підтоплюються грунтовими водами. «На сьогодні забрудненість річки Прип’ять формується на 70%-75% за рахунок грунтових вод. Зараз у зоні відчуження почали забруднюватися підземні води», - сказав він, додавши, що після аварії «забрудненість» формувалася за рахунок змиву радіоактивних елементів із поверхні.

М.ТЕТЕРІН зазначив, що фахівці не можуть сказати, як боротися з цим, але очевидно, що необхідно проводити додаткові дослідження.

«Ми точно не знаємо, в якій стадії перебуває процес забруднення підземних вод. Через недостатнє фінансування необхідний контроль не забезпечується », - сказав він.

За його словами, останній контроль робився в 1998 році.

М.ТЕТЕРІН зазначає, що через забруднення підземних вод у зоні відчуження можуть бути забруднені глибинні підземні води, які використовуються для питного водопостачання.

«Київ має три джерела водопостачання – річка Дніпро, річка Десна й підземні свердловини», - сказав голова Ради Чорнобильської територіальної організації профспілок.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter