Постраждалі під час бійки в офісі “Братства” розцінюють цей інцидент як терористичний прояв

12:52, 17 квітня 2007
Останні події
3 0

Потерпілі під час бійки в офісі партії “Братство” розцінюють інцидент 12 квітня між представниками молодіжних організацій і «братчиками» як терористичний прояв і у зв`язку з цим вимагають передати справу для розгляду в Службу безпеки України. 

Потерпілі під час бійки в офісі партії “Братство” розцінюють інцидент 12 квітня між представниками молодіжних організацій і «братчиками» як терористичний прояв і у зв`язку з цим вимагають передати справу для розгляду в Службу безпеки України.

Про це повідомив адвокат постраждалих Олександр ДАНИЛЮК сьогодні на прес-конференції в агентстві УНІАН.

«МВС абсолютно неадекватно ставиться до ситуації, й це було зрозуміло, оскільки міліція затримувала «братчиків» за вибірковим принципом. Ми підготували заяву в СБУ й вимагатимемо, щоб цю справу, що має, на наш погляд, терористичну природу, розслідувала Служба безпеки України», - сказав О.ДАНИЛЮК.

Крім того, адвокат повідомив про намір звернутися в Міністерство юстиції з вимогою скасування реєстрації «Братства» й заборони його діяльності. «У нас є підстави, пов`язані не лише з характером діяльності «Братства», але й власне з тим, що кількість членів цієї політичної партії не дозволяє зареєструвати навіть всеукраїнське громадське об`єднання», - пояснив він.

За словами О.ДАНИЛЮКА, у постраждалих також існують побоювання, що «братчики» ведуть спостереження за госпіталізованими з важкими пораненнями. «Представників «Братства» не раз бачили в медустановах, тому хлопці звернуться з проханням надати охорону. За великим рахунком, вони є єдиними свідками, які можуть вказати на тих людей, які застосовували бойові ножі, але зараз перебувають на волі», - зазначив адвокат.

Самі постраждалі підкреслили, що інтерпретація лідером «Братства» Дмитром КОРЧИНСЬКИМ подій 12 квітня в офісі цієї партії не відповідає дійсності. «Вся інформація, оприлюднена на офіційному сайті «Братства», абсолютно не відповідає дійсності. Вона брехлива й спрямована на те, щоб спотворити цю подію в очах громадян України й відобразити інформацію на користь «Братства», ніби-то на них напали, а хтось із нападників порізав сам себе», - сказав потерпілий Андрій КЛИМЕНКО.

Як повідомляв УНІАН, за даними Центру зв`язків із громадськістю Головного управління МВС України в м. Києві, ввечері 12 квітня до чергової частини міліції надійшло повідомлення про бійку в приміщенні партії «Братство».

Згідно з попередніми даними міліції, близько 19.20 під час лекції Д.КОРЧИНСЬКОГО деякі з присутніх сміхом і насмішками викликали агресивну реакцію у прихильників “Братства”, внаслідок чого відбулася словесна перепалка, яка згодом переросла в бійку. У ході конфлікту п’ятеро осіб отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості. Одного з них було госпіталізовано з ножовим пораненням.

Для з’ясування обставин даного інциденту з офісу “Братства” до Печерського райуправління міліції доставлено 33 особи, шестеро з яких обгрунтовано підозрюються у скоєнні даного злочину.

За даним фактом слідчим відділом Печерського райуправлінням ГУ МВС України в м. Києві порушено кримінальну справу за частиною 4 ст. 296 Кримінального кодексу України “Хуліганство”. Досудове слідство наразі триває.

Лідер політичної партії «Братство» Д.КОРЧИНСЬКИЙ 13 квітня заявив, що розцінює бійку в офісі його партії як «сплановану провокацію молодіжних націоналістичних організацій».

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter