В Києві стартував Третій Місяць Фотографії у Києві «Фотобієнале 2007»

14:05, 13 квітня 2007
Останні події
0 0

Відкриття Третього місяця фотографії у Києві «Фотобієнале 2007» розпочалось з трьох масштабних проектів у «Центральному будинку художника». Це вставка «Портрети художників» видатної француженки Деніз Коломб,  «Серж Ліфар з Києва» та «Червоне» Катерини Борисенко.    

 Як зазначив на відкритті фестивалю його художній керівник Євген Солонін, назва «місяць фотографії» дещо умовна, адже виставковий вернісаж триватиме протягом квітня, травня і червня місяця. За цей час відбудеться понад 40 виставок.

 Програма «Фотобієнале 2007» багата на унікальні проекти, це зокрема незвичний формат виставки на пленері (в парках), а також справжні перлини світового фотомистецтва: виставки Деніз Коломб, Кшиштава Гералтовського.

Вперше в рамках «Фотобієнале», в Національному художньому музеї України, будуть представлені унікальні роботи з приватної колекції  мецената Дмитра Андрієвського. Це фото метра сюрреалізму Сальвадора Далі, геніальних художників Пабло Пікасо і Марселя Дюшана. Автори робіт всесвітньовідомі майстри фотографії Гельмут Ньютон, Робар Дуано, Ман Рей, Робер Дешарн.  Нагадаємо, минулого року за підтримки Дмитра Андрієвського в Києві відбулася виставка картин видатного грузинського художника Ніко Піросмані.  Київське «Фотобієнале» меценат підтримує вже вдруге. На відкриття фестивалю, в «Центральному будинку художників України» Дмитро Андрієвський відмітив,  що без меценатської підтримки, сьогодні українській культурі і мистецтву вижити надзвичайно важко, тут слід бути послідовними і орієнтуватися на світовий досвід, адже це вкрай важливо для розвитку вітчизняного мистецтва та інтеграції України в європейський культурний простір.   

«Фотобієнале» з кожним роком збільшує свій бюджет і розширює географію. Цього року виставки відбуватимуться не лише в Києві, а й у Львові, Одесі. Своєю перспективою фестиваль бачить перетворення  з «Місяця фотографії у Києві» на «Місяць фотографії в Україні».  В наступному році планується творча співпраця з «Місяцем фотографії в Європі», що вже декілька десятків років проходить у Парижі.

На прес-конференції в УНІАН Євген Солоніна повідомив, що перший місяць фотографії відбувся у Парижі у 1980 році. Відтоді з такою назвою щороку фотофестивалі проходять у 30-х країнах світу. На відміну від київського бієнале, це, як правило, великобюджетні проекти, які підтримуються  державою, або муніципалітетами. Наприклад, бюджет Паризького бієнале складає близько 2.5 мільйонів євро.  

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter