Громадські організації щодо політичної ситуації в Україні

16:34, 05 квітня 2007
Останні події
0 0

5 квітня 2007 року о 16:30 у приміщенні інформаційного агентства УНІАН відбувся круглий стіл за участю громадських організацій щодо політичної ситуації в Україні.

У Круглому столі взяли  участь представники провідних незалежних аналітичних центрів та всеукраїнських мережевих громадських організацій – Центру ім. О. Разумкова, Центру політико-правових реформ, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Фонду “Демократичні ініціативи”, Комітету виборців України, Лабораторії законодавчих ініціатив, Академії української преси, Громадянської мережі ОПОРА та Товариства конституційного права за сприяння Міжнародного Фонду “Відродження”.

Учасники Круглого столу назвали однією з основних причин загострення політичної ситуації в Україні те, що обидві сторони-фігуранти кризи ігнорували налагодження ефективного діалогу (експертного та контролюючого) з громадськими організаціями, з громадянським суспільством України.

Замість конструктивного діалогу було створено ілюзію останнього. Суспільству не було запропоновано обґрунтованих програм та стратегій його розвитку, у галузях економіки, права, охорони здоров’я,  культури тощо.

Разом з тим ми маємо поодинокі приклади ефективної співпраці представників громадських організацій, незалежних експертів з урядовими інституціями та Верховною Радою України. Це плідна діяльність Громадської Ради з питань забезпечення прав людини при Міністерстві внутрішніх справ, Національної комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права при Президентові України, Громадської Ради при Міністерстві закордонних справ, Дорадчо-консультативної ради при Голові ВРУ, деяких громадських рад при окремих комітетах ВРУ.

Уже сьогодні громадським організаціям необхідно посилити моніторинг діяльності всіх учасників політичного протистояння  в Україні, у тому числі ЗМІ,  для забезпечення відкритого, прозорого, тобто підзвітного громадськості, процесу з’ясування протиріч між політичними супротивниками.

Громадські організації повинні докласти всіх зусиль для переведення конфлікту з площини політичного протистояння у правову площину. Необхідним є залучення до відкритого публічного діалогу, у тому числі через моніторинг та оприлюднення результатів про стан свободи слова протягом цього періоду.

У разі проведення дострокових виборів громадські організації повинні зробити все, щоб вибори були відповідно організовані та відбувалися згідно стандартів підготовки, на базі демократичних принципів та забезпечити ефективне інформування виборців, що дасть можливість останнім зробити усвідомлений вибір.

З метою забезпечення публічності процесу, громадські організації повинні запропонувати свою допомогу  у створенні дорожньої карти – шляху виходу з політичної кризи, а саме: прийняття нового закону про вибори, про політичні партії, про механізми громадського контролю, нову версію закону про Кабінет Міністрів.

Контактна особа:

Євген Бистрицький,

Т. (044) 486 12 53

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter