Конституційність Указу Президента про розпуск парламенту викликає сумнів - суддя КС у відставці

14:35, 05 квітня 2007
Останні події
2 0

Конституційність Указу Президента України Віктора ЮЩЕНКА про дострокове припинення повноважень Верховної Ради 5-го скликання викликає сумнів. 

Конституційність Указу Президента України Віктора ЮЩЕНКА про дострокове припинення повноважень Верховної Ради 5-го скликання викликає сумнів.

Як передає кореспондент УНІАН, таку думку сьогодні на прес-конференції в УНІАН висловив суддя Конституційного Суду у відставці Володимир ВОЗНЮК.

Він процитував статті Конституції, відповідно до яких повноваження Президента визначаються Конституцією, і він зобов’язаний видавати Укази відповідно до законів та Конституції.

В.ВОЗНЮК зазначив, що також відповідно до Конституції, Президент може припинити повноваження Верховної Ради лише у випадках, передбачених Основним Законом. Суддя КС у відставці перерахував усі 3 передбачені Конституцією підстави, зазначивши, що Указ Президента про розпуск парламенту не містить посилань на жодну з цих підстав.

“Це викликає сумнів у конституційності цього акту”, - сказав В.ВОЗНЮК.

Зі свого боку інший суддя КС у відставці Василь НІМЧЕНКО, відповідаючи на запитання журналістів, як швидко КС зможе розглянути подання про конституційність цього Указу, сказав, що якщо подання визначене як невідкладне, то суд має розглянути його впродовж 1 місяця. При цьому він нагадав, що Верховна Рада закликала КС розглянути подання протягом 5 днів. За словами В.НІМЧЕНКА, це буде важко зробити, але практично це можливо.

Як повідомляв УНІАН, 4 квітня Представник Президента у Конституційному Суді України Володимир ШАПОВАЛ висловив думку, що рішення Конституційного Суду щодо Указу Президента про розпуск парламенту може з’явитись не раніше, ніж за два місяці.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter