“Ціна суддівської помилки”. В.Чухрай був засуджений на 14 років позбавлення волі за „чуже” вбивство, в скоєнні якого так і не зізнався

16:03, 03 квітня 2007
Останні події
1 0

В 1998 році в Дарницькому районі м. Києва відбувся розбійний напад з використанням вогнепальної зброї на подружжя бізнесменів Осьмак, в результаті якого чоловіку були нанесені вогнепальні поранення, дружина була вбита.

Оперативні співробітники Дарницького РУВД Линюк, Лисенко, Сєрбінов та інші мали провадити оперативно-розшукові заходи по вищезгаданому злочину. Натомість ними, шляхом тиску, погроз, тортур, підробки процесуальних документів, була сфабрикована справа проти трьох абсолютно непричетних до злочину хлопців, двоє з яких були неповнолітніми, третій мав лише вісімнадцять років.

Оперативники затримавши неповнолітнього Богдана Омельченка, за відсутності його законного представника та адвоката, шляхом дводенних тортур та знущань, вибили з нього явку з повинною та змусили оббрехати своїх товаришів: Миколу Кулика та Володимира Чухрая. 

Попри нелюдські тортури, які продовжувалися впродовж двох тижнів, інші два хлопці своєї вини та участі в злочині не визнали. На суді від своєї явки з повинною відмовився також і Богдан Омельченко. Хлопці неодноразово зверталися до суду та прокуратури з скаргами про знущання та тортури, але реакції так і не було.

Зрештою, всі троє були засуджені за скоєння розбійного нападу з навмисним вбивством та нанесенням тяжких тілесних пошкоджень. Кулик отримав десять, Омельченко вісім, Чухрай чотирнадцять років позбавлення волі з конфіскацією особистого майна. Також судом було задоволено цивільний позов потерпілого на загальну суму 200 тис. грн..

Пройшло сім з половиною років. За цей час Кулик та Омельченко відбули покарання та були звільнені достроково. Чухрай продовжував перебувати в колонії посиленого режиму в м. Суми. Линюк, Лисенко, Сєрбінов впевнено просувалися по кар’єрній драбині. Але... Сталося неочікуване. Справжній вбивця самостійно зізнався в скоєнні цього та ще кількох вбивств. І відмахнутися від цього було неможливо. Оскільки він передав слідству знаряддя злочину, револьвер системи „Сміт-Вессон”, з якого була вбита Осьмак.

Здавалося б, вбивцю знайдено, невинні мають бути звільнені, але Володимир Чухрай ще півтора роки перебуває в Сумській колонії. І якби не особиста участь в процесі його звільнення народного депутата Любові Стасів, невідомо якби склалася його доля.

Тепер Володимир Чухрай вимагає повної реабілітації, відшкодування моральних та майнових збитків та притягнення винних до відповідальності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter