ВГО “Майдан” через суд добиватиметься скасування постанови ВР про призначення Карпачової на посаду Омбудсмена

16:10, 21 березня 2007
Останні події
0 0

Вісім активістів всеукраїнської громадської організації Альянс “Майдан” 5 березня подали до Печерського суду Києва позов, в якому вимагають визнати незаконною постанову Верховної Ради про призначення Ніни КАРПАЧОВОЇ Уповноваженим з прав людини.

Вісім активістів всеукраїнської громадської організації Альянс “Майдан” 5 березня подали до Печерського суду Києва позов, в якому вимагають визнати незаконною постанову Верховної Ради про призначення Ніни КАРПАЧОВОЇ Уповноваженим з прав людини.

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН повідомив правовий радник ВГО Альянс "Майдан" Олександр СЕВЕРИН.

За його словами, представники Альянсу вважають, що призначення Н.КАРПАЧОВОЇ супроводжувалось “цілим ланцюгом правопорушень”.

Зокрема, зазначив О.СЕВЕРИН, Н.КАРПАЧОВА незаконно суміщала посаду Омбусмена з депутатським мандатом, і таким чином порушувала закон.

“Будучи обраною народним депутатом, коли вже була Омбудсменом, за законом вона не могла мати представницького мандату, і закон її зобов’язував протягом 10 днів з того моменту як вона набула депутатських повноважень, позбутися цієї несумісності. Тобто, або скласти мандат, або зробити заяву про відмову виконувати всі повноваження, крім тих, які належать Уповноваженому ВР з прав людини. Вона цього не зробила. Це є протиправна бездіяльність пані Омбудсмена”, - наголосив О.СЕВЕРИН.

При цьому, зауважив О.СЕВЕРИН, у такому випадку ВР була зобов’язана у визначені терміни звільнити уповноваженого, який порушує закон. “Верховна Рада України цього принципово робити не хотіла, а можливо хотіла, але не змогла”, - сказав він.

О.СЕВЕРИН також стверджує, що висунення головою ВР Олександром МОРОЗОМ кандидатури Н.КАРПАЧОВОЇ на посаду Уповноваженого було зроблено з порушенням 21-денного терміну. Порушено також і терміни її призначення на цю посаду. Крім того, на думку О.СЕВЕРИНА, Н.КАРПАЧОВА не може обіймати цю посаду, “оскільки порушила присягу Уповноваженого з прав людини, де сказано, що уповноважений зобов’язаний дотримуватися Конституції і законів України, а також діяти незалежно”. За його словами, О.МОРОЗ та Комітет ВР з питань прав людини також порушили закон, рекомендуючи парламенту призначити Н.КАРПАЧОВУ на посаду Омбудсмена, оскільки її кандидатура не відповідає вимогам законодавства.

“Про політичну її (Н.КАРПАЧОВОЇ) незаангожованість годі й говорити, бо вона йшла у ВР по списках політичної партії”, - наголосив представник “Майдану”.

“Таким чином, враховуючи весь цей ланцюжок правопорушень, ми приходимо до того, що є і протиправною сама постанова від 8 лютого 2007 року про призначення КАРПАЧОВОЇ Уповноваженим ВР з прав людини. Що ми власне і оскаржуємо”, - сказав О.СЕВЕРИН.

За його словами, днями має надійти відповідь з Печерського райсуду столиці, чи взято справу за позовом до розгляду. Якщо цей суд відмовиться розглядати позов, активісти “Майдану” планують звертатися до інших судів.

У свою чергу, присутній на прес-конференції координатор ВГО Альянс "Майдан" у зв`язках з громадськістю Володимир МАРТИНЮК наголосив, що призначення Омбудсмена відбулося зі значним порушенням правил регламенту ВР і законів, громадські організації мають претензії до роботи Н.КАРПАЧОВОЇ, за якою вони спостерігали майже 10 років. Зокрема, вони наголошують на відсутності системної роботи, а також на проблемах у налагодженні роботи громадських організацій з Уповноваженим ВР.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter