Комунальні тарифи в столиці економічно не обгрунтовані – висновки комісії Київради

13:30, 24 січня 2007
Останні події
0 0

Тарифи на житлово-комунальні послуги в Києві є економічно необгрунтованими, заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН голова комісії Київради з перевірки обгрунтованості тарифів на ЖКП Олександр КЛЮС. 

Тарифи на житлово-комунальні послуги в Києві є економічно необгрунтованими, заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН голова комісії Київради з перевірки обгрунтованості тарифів на ЖКП Олександр КЛЮС.

За його словами, на сьогоднішній день в Києві діють тарифи, затверджені до 1 грудня 2006 р., оскільки нові тарифи не мають юридичної сили.

Як сказав член комісії, депутат Київради Володимир БОНДАРЕНКО, тариф на квартплату і послуги на утримання будинків було механічно збільшено в 3,43 раза, при тому що калькуляція всіх складових тарифу не робилася. За розрахунками експертів, середній тариф на квартплату міг би становити 73,1 коп., а не 1,81 коп. «Логічно було б підняти квартплату на 20,4 коп.», - зазначив В.БОНДАРЕНКО.

Як заявив депутат Семен БОРИСЕНКО, який очолює робочу групу з перевірки «Київводоканалу», ціни на водопостачання, встановлені в Києві, також економічно не обгрунтовані. Він відзначив, що підвищення тарифів на холодну воду і водовідведення мало становити не більше 50-60%. Нові тарифи водоканалу передбачають вартість 1 кубометра холодної води у розмірі 2,82 грн., тоді як робоча група вважає економічно обгрунтованою ціну в 1,54 грн. за 1 кубометр.

Представники комісії Київради зазначили, що робоча група з перевірки «Київенерго» ще не завершила свою роботу, оскільки їй не надають необхідних документів і перешкоджають її діяльності. «Дано команду завершити роботу і більшістю ухвалити рішення, що там все нормально», - сказав А.КЛЮС.

За даними А.КЛЮСА, за грудень 2006 р. менше 7% киян розрахувалися за послуги ЖКГ. Він закликав киян не платити за новими тарифами, перекреслюючи суми в нових квитанціях або заповнюючи нові.

25 січня на сесії Київради комісія представить звіт зі своїми висновками, підкріпленими підписами незалежних експертів, і рекомендуватиме КМДА підвищити тарифи для населення не більш як у 1,7 раза.

Як повідомляв УНІАН, згідно з рішенням Київради 11 грудня 2006 року була створена Комісія з перевірки правильності нарахування тарифів на ЖКП, до якої увійшли як представники КМДА, так і депутати міськради. 13 грудня комісія почала свою роботу і планувала завершити опрацьовування матеріалів до кінця минулого року. Однак через великий обсяг інформації робота комісії була продовжена до кінця січня 2007 р.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter