Кампанія проти будівництва музею художника Марчука розгорнута тими, хто претендує на землю на Михайлівській площі – Гладчук

17:28, 22 листопада 2006
Останні події
0 0

Дискредитаційна кампанія в ЗМІ будівництва багатофункціонального культурного центру “Музей художника Івана МАРЧУКА” “була замовлена” тими, хто зацікавлений побудувати на тому місці бізнес-центр.   

Дискредитаційна кампанія в ЗМІ будівництва багатофункціонального культурного центру “Музей художника Івана МАРЧУКА” “була замовлена” тими, хто зацікавлений побудувати на тому місці бізнес-центр.

Про це заявив на прес-конференції в УНІАН лідер Всеукраїнського молодіжного об’єднання “Молодь - надія України” Вадим ГЛАДЧУК.

За його словами, даний центр планується будувати за адресою: Михайлівська площа,1. Він зазначив, що на цьому місці “син народного депутата із фракції Партії регіонів планує побудувати бізнесовий центр”, тому й “була низка замовних публікацій в ЗМІ” проти будівництва музею. В.ГЛАДЧУК нагадав, що на цій території зараз “розміщено корти та гаражі”.

В.ГЛАДЧУК розповів, що на території багатофункціонального культурного центру “Музей художника Івана МАРЧУКА” 8% площі передбачається віддати під комерційну забудову, а решта – під об’єкти мистецького призначення.

У свою чергу, присутній на прес-конференції керівник Інституту громадських зв’язків Володимир МАРТИНЮК вважає необгрунтованою критику будівництва музею на схилах, мовляв, цей центр архітектурно не вписуватиметься в центральну частину Києва. За його словами, “з архітектурного боку - це абсолютно правильне рішення”, оскільки не йдеться про помпезні споруди, які б закривали історичні пам’ятки міста.

Голова правління благодійного фонду художника І.МАРЧУКА Юрій КОМЕЛЬКОВ зазначив, що на будівництво центру не витрачатимуться державні кошти, а все фінансування здійснюватиме цей фонд. За його словами, на сьогодні вже зібрано понад 250 документів для затвердження проекту землеустрою ТОВ “Виставковий центр-музей художника Івана МАРЧУКА”. Ю.КОМЕЛЬКОВ розповів, що зараз проект знаходиться на фінальній стадії доробок, де враховуються зауваження містобудівної ради. Ю.КОМЕЛЬКОВ зауважив, що йдеться “не про музей МАРЧУКА в чистому вигляді, а про великий культурний центр, стержнем якого будуть його роботи, котрі займатимуть основну частину виставкових площ”. За його словами, там також плануються виставки українських та іноземних художників.

У свою чергу, народний художник, лауреат Національної премії України імені Т.Шевченка Іван МАРЧУК на прес-конференції сказав, що створення музею – це була не його ідея, “але вона вже висить в повітрі десь 30 років, з тих пір, коли я почав виставляти свої картини в різних коридорах, спілках”. За його словами, неодноразово з цієї ідеєю до нього приходили різні люди. Художник зауважив, що коли з’явилася така можливість, то “пішла шалена війна”. Він вважає, що не останню роль тут відіграє “людська заздрість”. За словами І.МАРЧУКА, він шкодує, що повернувся з еміграції в Україну, оскільки “вона ніколи не любила митців, високоталановитих людей, які мусили завжди втікати з цієї країни для того, щоб себе реалізувати”.

Керівник служби з питань збереження національно-культурного надбання Секретаріату Президента України Ігор ЛІХОВИЙ вважає, що такий музей має бути, щоб творче надбання знаного художника І.МАРЧУКА стало доступним українському суспільству. Він також стверджує, що будівництво музею на Михайлівській площі не завдасть шкоди архітектурному ансамблю Києва.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter