В Україні немає підгрунтя для розвитку системного тероризму - експерт

17:32, 16 листопада 2006
Останні події
0 0

На даний час в Україні немає підгрунтя для розвитку системного тероризму, сказав сьогодні у ході круглого столу “ЗМІ проти екстремізму і тероризму” в УНІАН начальник штабу Антитерористичного центру при СБУ Геннадій КУЗНЄЦОВ.   

На даний час в Україні немає підгрунтя для розвитку системного тероризму, сказав сьогодні у ході круглого столу “ЗМІ проти екстремізму і тероризму” в УНІАН начальник штабу Антитерористичного центру при СБУ Геннадій КУЗНЄЦОВ.

За його словами, серед чинників, які суттєво впливають на стан можливого виникнення тероризму в Україні: перебування на території держави прихильників терористичних організацій, які, використовуючи різноманітні канали, намагаються поширювати терористичні ідеї; проблеми нелегальної міграції, незадовільний стан зберігання військових засобів ураження; функціонування на території країни уразливих у терористичному відношенні об’єктів, у тому числі підвищеної небезпеки, а також дипломатичних установ та представництв міжнародних організацій; політична напруженість у державі, зумовлена наявністю загроз і протиріч між представниками вітчизняного політичного спектру; невдоволення певної частини населення діяльністю органів влади та місцевого самоврядування, а також суддів, що стає причиною виникнення конфліктних ситуацій і як наслідок - погроз на адресу їхніх представників, а також скоєння стосовно них проявів протиправного характеру (не терактів, а проявів, які можуть бути підгрунтям виникнення системного тероризму).

За словами Г.КУЗНЄЦОВА, дослідження центру вказують на те, що несприятливі економічні умови, низький рівень життя населення, політична нестабільність підвищують вірогідність терористичного акту.

Він зазначив, що різкий сплеск факторів, які призводили до вчинення терористичних дій, спостерігався у 2004 та 2006 роках, тобто із загостренням політичної ситуації та нестабільністю, як економічною, так і соціальною.

Як сказав Г.КУЗНЄЦОВ, з моменту ухвалення нової редакції Кримінального кодексу України 2001 року, зокрема ст.58, яка передбачає кримінальну відповідальність за підготовку і скоєння теракту, на території України вчинено 13 злочинів, які кваліфіковані як теракт. Внаслідок цих злочинів загинуло 3 та отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості 46 осіб.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter