Громадські організації закликають Київраду не забороняти публічні акції на Хрещатику

15:17, 24 жовтня 2006
Останні події
1 0

Представники громадських організацій підозрюють, що Київську міську раду має намір заборонити проведення публічних акцій в центрі столиці, і протестують проти цього. 

Представники громадських організацій підозрюють, що Київську міську раду має намір заборонити проведення публічних акцій в центрі столиці, і протестують проти цього.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН заявили представник Української Гельсінської спілки захисту прав людини, керівник Інституту “Республіка” Володимир ЧЕМЕРИС та голова всеукраїнського об’єднання «Молодь – надія України» Вадим ГЛАДЧУК.

Посилаючись на повідомлення в Інтернеті про те, що на засіданні 26 жовтня Київрада планує розглянути питання про впорядкування центральної частини Києва і головної вулиці міста Хрещатик, згідно з яким, серед іншого, пропонується “розглянути можливість перенесення недержавних масових або рекламних заходів в райони міста”, організатори прес-конференції наголосили, що йдеться про «антиконституційні плани обмеження свободи мирних зібрань в Києві».

В.ЧЕМЕРИС підкреслив, що Інститут “Республіка” професійно займається питанням захисту свободи зібрань, зокрема, інститут підготував і направив до Верховної Ради України проект закону “Про свободу мирних зібрань”. За словами В.ЧЕМЕРИСА, законопроект отримав позитивний відгук від ОБСЄ і Венеціанської комісії. В цьому контексті правозахисник зазначив, що в Києві “починається загрозлива тенденція”: сутички на Хрещатику у річницю створення УПА 14 жовтня стали “одним з приводів для того, що Київська міська рада хоче прийняти рішення, згідно з яким обмежувалися б всі заходи, які хочуть проводити недержавні організації в центрі міста Києва”.

В.ЧЕМЕРИС підкреслив, що рішення, яке планується ухвалити, суперечить статті 39 Конституції України, яка зазначає, що свободу зібрань можна обмежити лише судом.

По-друге, зауважив він, якщо зазначене рішення буде прийняте, воно суперечитиме ст.92 Конституції, яка обумовлює, що права і свободи громадян встановлюються виключно законами України, а не рішеннями органами місцевого самоврядування.

Крім того, В.ЧЕМЕРИС, посилаючись на відповідне рішення Європейського суду з прав людини, підкреслив, що в демократичному суспільстві право на проведення контрдемонстрацій не може суміщатися з реалізацією права на демонстрацію, а також те, що держава має позитивні зобов’язання щодо мирних зібрань – тобто державні органи повинні захищати як демонстрацію, так і контрдемонстрацію, а не забороняти їх.

“Тому громадські організації закликають Київську міську раду не приймати неправове і антиконституційне рішення, згідно з яким заборонялися б недержавні масові заходи в центрі Києва”, - заявив В.ЧЕМЕРИС. Він також зазначив, що в разі, якщо київська влада все ж таки затвердить це рішення, то громадські організації оскаржуватимуть його в судовому порядку. “У нас є перспектива аж до Європейського суду”, - додав він.

У свою чергу, В.ГЛАДЧУК повідомив, що представники його організації 26 жовтня планують пікетувати Київську міську державну адміністрацію, протестуючи проти ухвалення такого рішення.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter