Укрзалізниця закликає губернаторів допомогти у збереженні пільгового проїзду для соціально незахищених

20:33, 08 вересня 2006
Останні події
0 0

самотужки Укрзалізниця з цим завданням не впорається

Укрзалізниця закликає керівників областей поєднати зусилля щодо соціального захисту інвалідів, ветеранів, пенсіонерів та інших пільговиків, які мають право, гарантоване законом, отримати допомогу від держави, оскільки самотужки Укрзалізниця з цим завданням не впорається.

Як повідомили УНІАН в управлінні взаємодії зі ЗМІ Укрзалізниці, за даними Головного фінансового управління Укрзалізниці, за перевезення пільговиків у приміському сполученні місцева влада Хмельницької, Полтавської, Черкаської, Чернігівської та Луганської областей за 7 місяців поточного року компенсувала залізницям менш як чверть витрат на перевезення пільговиків. А місто Київ на пільгові перевезення у цьому році, як і в попередні роки, не відшкодувало жодної копійки, оскільки ці кошти у місцевому бюджеті взагалі не були передбачені. Не набагато краща ситуація щодо підтримки пільговиків і в інших областях України, відзначає Укрзілізниця.

У місцевих бюджетах на 2006 рік на компенсацію за пільгові перевезення залізничним транспортом передбачено 60,6 млн. грн., з яких за 7 місяців цього року залізницям відшкодовано збитків на суму лише 25 млн. грн. При цьому у повідмленні зазначено, що за цей же період залізниці України недоотримали загалом 143,5 млн. грн. за перевезення пільгових категорій громадян у приміському сполученні., з яких 93,1 млн. грн. мали надійти від обласних і районних державних адміністрацій.

Стан розрахунків із залізницями України за пільгові перевезення викликає занепокоєння у залізничників, оскільки згідно зі ст. 9 Закону України „Про залізничний транспорт” збитки від пільгових перевезень повинні компенсуватись за рахунок державного або місцевого бюджетів, залежно від того, яким органом прийнято рішення про введення пільг. А відтак, залізниці України позбавлені можливості, надавати послуги з пільгових перевезень пасажирів за власний кошт, оскільки ведуть господарську діяльність згідно з фінансовим планом, йдеться у повідомленні.

Якщо підходи обласних керівників щодо формування і розподілу коштів місцевих бюджетів у частині видатків на компенсацію за пільгові перевезення залізничним транспортом не будуть переглянуті у відповідності до чинного законодавства, то залізниці України вже з жовтня 2006 року не зможуть продовжити обслуговування громадян на пільгових умовах, оскільки про джерела фінансування мають дбати губернатори, наголошує Укрзалізниця.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter