Харківська преса повідомляє про загибель на Алтаї альпініста-земляка

17:23, 16 серпня 2006
Останні події
0 0

Місцева преса повідомляє про те, що на Алтаї під час спроби сходження на одну з гірських вершин загинув харківський альпініст.   

Місцева преса повідомляє про те, що на Алтаї під час спроби сходження на одну з гірських вершин загинув харківський альпініст.

Як передає кореспондент УНІАН, місцеве інформагентство “Медіа-порт” пише, зокрема, що його журналістам сьогодні в середині дня вдалося зв’язатися з МНС Росії, де повідомили, що з 12 харків’ян, які здійснювали сходження на один з льодовиків Алтаю, “один загинув, інший - поранений”.

Прес-секретар Управління МНС Республіки Алтай Кулер ТАКАЧАКОВ розповів, повідомляє “Медіа-порт”, що туристична група з Харкова, яка вирішила зійти на льодовик “Лівий Маашей” в Кош-Агачському районі, не зареєструвалася в російському МНС. Більше того, сказав він, “ми про їхнє існування навіть не підозрювали, навіть не знали про них, вони не застрахувалися в жодній із страхових компаній”.

За словами К.ТАКАЧАКОВА, група з 12 українських альпіністів потрапила під снігову лавину в районі перевалу “Надєжда” ще в понеділок, але тільки сьогодні вранці один із туристів зміг зійти з льодовика і зателефонувати рятувальникам. Прес-секретар повідомив, що на час дзвінка з Харкова загін рятувальників вирушив до місця події, але в якому стані поранений і решта альпіністів невідомо. Коли харків’ян знімуть з льодовика, в МНС РФ сказати не змогли, оскільки район, у якому вони знаходяться, розташований дуже далеко,  на вертольоті туди летіти кілька годин.

Водночас, у Харківському обласному клубі альпіністів, де кореспондент УНІАН пробував з’ясувати імена альпіністів та інші обставини події, відповіли, що у ці дні клуб не споряджав своєї експедиції на Алтай, і, можливо, там перебувають туристи з Харкова, які не є членами ХКА.

Як повідомляв УНІАН, 14 серпня у Кош-Агачському районі Республіки Алтай (Російська Федерація) на льодовику “Лівий Маашей” під перевалом „Надєжда” потрапили під снігову лавину 12 туристів - громадян України, один з яких загинув і ще один отримав поранення.

За інформацією прес-служби Міністерства закордонних справ України, туристична група не була зареєстрована у відповідних органах Росії. На цей час троє громадян України, які входили до групи, перебувають у с. Акташ Улаганського району, інші 8 членів групи - за місцем пригоди.

З метою надання необхідного сприяння для порятунку громадян Генеральне консульство України у Тюмені постійно контактує з Міністерством надзвичайних ситуацій Республіки Алтай (контактні телефони: 8-10-388-22-2-94-12; 2-37-64; 2-94-07).

В середу планувалося направлення гелікоптера МНС РФ до місця пригоди для вивезення 8 громадян України, які знаходяться на перевалі.

Справа перебуває на контролі у Генеральному консульстві України в Тюмені та в Департаменті консульської служби МЗС України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter