Успішною назвав експозицію Харківського тракторного заводу  на міжнародній виставці “Агро-2006” заступник голови облдержадміністрації з питань АПК Віктор ЗВЄРЄВ.

Міжнародна агропромислова виставка-ярмарок “Агро-2006” (13 - 17 червня) традиційно проходить у Києві в національному комплексі “Експоцентр України”. На виставці широко представлена продукція Харківського тракторного заводу.

Як повідомили кореспонденту УНІАН у прес-службі Харківської облдержадміністрації, В.ЗВЄРЄВ зазначив, що сільськогосподарська техніка ХТЗ не поступається за якістю зарубіжним аналогам і водночас вигідно відрізняється від них ціною.

Відео дня

В цілому оцінюючи експозицію підприємств Харківщини, В.ЗВЄРЄВ підкреслив, що область з таким сильним науковим і виробничим потенціалом в аграрному секторі, виглядає на подібних виставках “найкращим чином”.

За  даними прес-служби, на Харківщині сьогодні налічується понад тисячу сільськогосподарських підприємств. В Харківському регіоні виробляють п`ятнадцяту частину всієї аграрної продукції України.

Як повідомляв УНІАН, ВАТ “Харківський тракторний завод” на виставці “Агро-2006” демонструє ряд тракторів нового покоління. За словами головного конструктора колісних тракторів ВАТ “ХТЗ” Юрія ШАПОВАЛОВА, продукція підприємства  - на стендах і в натурних зразках -  представлена широким модельним рядом машин – від потужних  колісних і гусеничних тракторів загального призначення класу 3-5 тонн  - до тракторів малої потужності, навантажувачів та інших сільськогосподарських машин спеціального призначення.

Цього року в експозиції Торгового дому ВАТ “ХТЗ”, який представляє продукцію заводу на виставці в Києві, на відкритому майданчику - колісний трактор загального призначення ХТЗ-17222 з двигуном ЯМЗ-236Д-3 потужністю 175 к.с., обладнаний одномісною кабіною, а також

універсальний колісний орно-просапний трактор ХТЗ-16333 з двигуном КамАЗ-740.180. ХТЗ-16333 обладнаний максимально захищеною склом кабіною та поворотним пультом керування і належить до сучасних машин, на яких створені комфортні умови для обслуговування.

Для потреб невеликих фермерських господарств і роботи на невеликих полях завод пропонує колісні трактори малої потужності: ХТЗ-3510 та ХТЗ-1611. За словами Ю.ШАПОВАЛОВА, ці машини можуть використовуватися для механізації трудомістких робіт як на селі, так в  міських комунальних господарствах, у промисловому виробництві, при транспортування різних вантажів у причепах та напівпричепах вантажопідйомністю до 2 т. Фахівець наголосив, що трактори цього сімейства екологічно безпечні, відповідають стандартам якості, мають поліпшені умови праці тракториста. Вони прості в обслуговуванні, невибагливі до якості палива і масел, які застосовуються в них, до них підходять запчастини і комплектуючі як вітчизняного, так і іноземного виробництва, відзначив конструктор. ХТЗ-3510 та ХТЗ-1611 агрегатуються з усім шлейфом навісних та причіпних машин і знарядь для тракторів тягового класу 0,6.

Крім названої техніки, яка представлена на виставці, Ю.ШАПОВАЛОВ виділив також колісний трактор ХТЗ-18040, а також фронтальний навантажувач Т-156М.

При цьому конструктор зазначив, що вся представлена на виставці техніка розроблена для використання в сучасних високотехнічних енергозберігаючих технологіях.