Суд призупинив дію рішення Харківської облради про недовіру губернатору Авакову

19:19, 05 червня 2006
Останні події
0 0

Київський районний суд Харкова призупинив дію рішення Харківської обласної ради про недовіру голові обласної державної адміністрації Арсену АВАКОВУ. 

Київський районний суд Харкова призупинив дію рішення Харківської обласної ради про недовіру голові обласної державної адміністрації Арсену АВАКОВУ.

Як повідомили кореспонденту УНІАН у прес-службі Харківської облдержадміністрації, рішення суду було прийняте у понеділок після розгляду адміністративного позову, у якому позивач наполягає визнати протиправним рішення облради про недовіру губернатору А.АВАКОВУ і вимагає відмінити це рішення, яке, на його думку, було прийняте з грубими порушеннями чинного законодавства.

За позовом відкрито судочинство, і розгляд справи призначений на 16 червня 2006 р.

Як повідомляв УНІАН, у суботу, 3 червня, депутати Харківської обласної ради на другій сесії п’ятого скликання визнали незадовільним звіт голови Харківської облдержадміністрації А.АВАКОВА про роботу в 2005-му і першому кварталі 2006-го року і висловили недовіру губернатору. За це рішення проголосували 108 депутатів, проти – 1.

Перед оголошенням результатів на сесії заступник губернатора, депутат облради Ярослав ЮЩЕНКО заявив журналістам, що голосування «не було таємним» і в його ході були суттєві порушення. За його словами, депутатів від фракції Партії регіонів зібрали у малій залі облради, де в них брали підписи, аби народні обранці “правильно голосували”. У ході голосування були зафіксовані сутички між депутатами. На прохання одного з народних депутатів України на момент підрахунку голосів і оголошення результатів до зали сесії терміново прибув начальник обласної міліції Ігор РЕПЕШКО.

Двоє членів Лічильної комісії відмовилися ставити свої підписи під протоколом голосування. У свою чергу, голова лічильної комісії Володимир ЗОРЧЕНКО закликав не надавати значення порушенням і назвав їх такими, що не вплинули на результати голосування.

За висновком юристів, Президент України зобов’язаний, згідно з законом, підписати указ про відставку А.АВАКОВА. Сам губернатор одразу після оголошення результатів заявив, що не визнає їх через численні порушення процедури голосування, і повідомив, що фракція блоку “Наша Україна” у зв’язку з цим подасть до суду.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter