16 травня, в День солідарності з Білорусією о 1300 в агенції УНІАН представники української інтелігенції оприлюднять відкритий лист до Президента України, в якому закликають Віктора Ющенка продемонструвати солідарність з білоруськими жертвами репресій, не словом, а ділом наблизитись до ЄС й заборонити білоруським порушникам прав людини в’їзд та пересування територією України.

«Ми не розуміємо, чому особи, причетні до фальсифікації виборів, політичних убивств і викрадень у Білорусі, що їм заборонено в`їзд до Європейського Союзу, США та країн-кандидатів на вступ до ЄС, можуть вільно подорожувати Україною і насолоджуватися відпочинком на кримських курортах» – йдеться в листі.

У прес-конференції візьмуть участь українські та білоруські літерати та інтелектуали, зокрема Ігар Бабков, Андрей Хадановіч, Остап Сливинський, Дзвінка Матіяш, а також Андрій Мокроусов (часопис «Критика»), Віктор Загреба (Ініціатива «Солідарність»), Дмитро Потєхін (Ініціатива «Знаю!»).

 

Лист відкритий до приєднання на сторінці www.znayu.org.ua у розділі «відкриті листи».

16 травня о 15:00 в Культурно-Мистецькому Центрі Києво-Могилянської академії (вул. Волоська, 9) за сприяння Польського інституту у Києві відбудеться зустріч із білоруськими й українськими поетами та перекладачами презентація антології сучасної української та білоруської поезії «Зв’язокрозрив/Сувязьразрыў», яка щойно побачила світ у видавництві «Критика».

16 травня о 18:00 біля Посольства Білорусі в Україні (Коцюбинського, 3) відбудеться перформанс громадян України, які оголосять білоруських порушників прав людини персонами нон-грата в персональному порядку - вони облаштують напроти Посольства пропускний пункт й перевірятимуть всіх, хто виходить з установи щодо належності до переліку осіб, яким заборонено перебування в країнах ЄС.

 

* * *

16 вересня 1999 року були викрадені віце-спікер Верховної Ради Віктар Ганчар та його товариш, бізнесмен Анатоль Красовській; 6 квітня 1999 року за нез’ясованих обставин загинув Голова Верховної Ради РБ 13-го скликання, кандидат у президенти від опозиційної Об’єднаної громадянської партії Генадзь Карпенко; також зник журналіст Зміцер Завадській – розслідування цих зникнень білоруська влада перетворила на фарс, а факти вказують на те, що цих людей уже немає в живих, і сліди замовників їх знищення ведуть до найвищих очільників Білорусі.

 

Світове співтовариство підозрює у причетності до цих зникнень Віктора Шеймана (екс-голову Адміністрації президента РБ, керівника виборчого штабу О.Лукашенкі), колишнього Міністра внутрішніх справ РБ Юрія Сивакова, чинного Міністра внутрішніх справ Володимира Наумова, та командира Спеціального загону швидкого реагування Дмитра Павліченка. ЄС визнав цих осіб персонами нон-грата.

В ніч на 24 березня 2006р. білоруський ОМОН штурмом взяв наметове містечко на Кастричницькій площі, мирних протестувальників проти фальсифікації виборів в Білорусі жорстоко побито, близько 400 осіб, серед яких були й українці, заарештовано. У відповідь міністри закордонних справ ЄС оголосили персонами нон-грата Александра Лукашенка та 30 інших білоруських чиновників.

* * *

Дні солідарності з сім’ями зниклих політиків, політв’язнів, незалежних журналістів, всіма борцями за свободу й демократію в Білорусі ініційовані представниками громадянського суспільства Білорусі й відбуваються 16 числа кожного місяця в 30-ти білоруських містах та більш ніж 20-ти країнах світу. www.solidarity16.org Контакт - Віктор Загреба, 80674421494

 

«Знаю!» – громадянська просвітницька ініціатива, що має на меті забезпечити відповідність між уподобаннями виборців та їхнім вибором, між вибором та результатом виборів. • www.znayu.org.ua Контакт – Олександр Алфьоров, 80662250506

Часопис рецензій, оглядів і аналітичної есеїстики «Критика» є провідним українським інтелектуальним форумом, центром кшталтування високих стандартів вітчизняної гуманістики, головним в Україні осередком ліберальної думки та демократичних европейських цінностей. • www.krytyka.kiev.ua Контакт – Андрій Мокроусов, 80503110541

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram