Прокурор Харкова Володимир СУХОДУБОВ опротестував рішення Харківської міської ради про надання російській мові в місті статусу регіональної.

Як повідомили кореспонденту УНІАН у прес-службі прокуратури Харківської області, протест на рішення Харківської міськради №43/06 від 6 березня 2006 р. “Про російську мову в м. Харкові” направлено на ім’я Харківського міського голови Михайла ДОБКІНА.

Прокурор повідомляє мера, що це рішення міської ради не відповідає Конституції та законам України, у зв’язку з чим підлягає скасуванню. У протесті, зокрема, зазначається, що згідно з Конституцією України українська мова як державна є обов’язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та місцевого самоврядування, і порядок застосування мов визначається виключно законами України.

Згідно з Законом “Про мови в Українській РСР”, наголошує прокурор, мови національних меншин, у тому числі і російська мова, можуть використовуватися поряд з українською мовою в роботі міської ради лише в тих містах, де громадяни інших національностей становлять більшість. За даними ж Всеукраїнського перепису 2001 р., зазначається у протесті прокурора, більшість харків’ян є української національності. Крім того, наголошує прокурор, Європейська хартія регіональних мов або мов меншин, до якої апелює Харківська міська рада, не оперує таки поняттями, як “мови національних меншин”, і порядок запровадження заходів, передбачених Хартією та межі їх застосування, не встановлені.

Прокурор Харкова пропонує скасувати рішення Харківської міськради №43/06 у повному обсязі і повідомити йому про розгляд протесту у встановлений законом 10-денний термін.

Як повідомляв УНІАН, Харківська обласна рада на першій сесії нового, V скликання, 28 квітня за пропозицією Партії регіонів вирішила також розглянути питання про надання російській мові статусу регіональної в Харківській області.

25 і 26 квітня Луганська обласна рада та Севастопольська міськрада відповідно прийняли рішення про надання російській мові статусу регіональної, відповідно, в області та місті.

Прокурори Луганської області та Севастополя опротестували рішення про надання російській мові статусу регіональної.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО дав доручення Міністерству юстиції України і Генеральній прокуратурі вивчити питання про відповідність законодавству рішень ряду місцевих рад про надання російській мові статусу регіональної.

10 травня прес-служба Міністерства юстиції оприлюднила юридичний висновок Мін’юсту, відповідно до якого рішення місцевих органів самоврядування про надання російській мові статусу регіональної суперечать Конституції та законам України.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram