Прокуратура Харкова не опротестовуватиме рішення міськради про надання російській мові статусу регіональної

10:44, 11 травня 2006
Останні події
0 0

Прокуратура Харкова не опротестовуватиме рішення Харківської міської ради про надання російській мові у місті статусу регіональної. 

Прокуратура Харкова не опротестовуватиме рішення Харківської міської ради про надання російській мові у місті статусу регіональної.

Як повідомили кореспонденту УНІАН у прес-службі обласної організації Народного руху України, така відповідь надійшла керівнику цієї організації Анатолію СЕМЕНЧЕНКУ на його заяву до прокурора міста з вимогою зробити припис Харківській міськраді щодо скасування нею антиконституційного і протизаконного, як вважає член НРУ, рішення про надання російській мові статусу регіональної у Харкові.

Як повідомляв УНІАН, 6 березня 2006 р. Харківська міськрада ухвалила рішення, яким визнала російську мову в Харкові регіональною та встановила використання російської мови як робочої мови у своїй роботі, в офіційних документах, повідомленнях тощо.

Прес-служба ХОО НРУ повідомляє, що у відповіді, яка надійшла від Харківської міської прокуратури за підписом першого заступника прокурора міста С.ЗАДИХАЙЛА, зокрема, зазначається, що “прийняте рішення Харківською міськрадою про регіональність російської мови у Харкові відповідає Конституції України, рішенню Конституційного Суду від 14.12.99, Закону Української РСР “Про мови в Українській РСР”, законам України “Про освіту”, “Про звернення громадян”, закону України “Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”. Тому підстав для опротестування рішення Харківської міської ради, говориться у листі С.ЗАДИХАЙЛА, не вбачається.”

Відповідь прокуратури, на думку А.СЕМЕНЧЕНКА, є “елементарною відпискою на догоду Харківській міській раді та всупереч чинному законодавству України, в частині, що стосується застосування мов в Україні”. Відповідь, надана С.ЗАДИХАЙЛОМ, “з юридичної точки зору не витримує ніякої критики, хоча б тільки з огляду на ч.4 ст.92 Конституції України, де говориться про те, що порядок застосування мов регулюється виключно законами України (а не рішеннями місцевих рад, у тому числі і Харківської міської). Така відповідь лише засвідчує або певну заангажованість першого заступника прокурора м.Харкова С.ЗАДИХАЙЛА, або його повну некомпетентність, що мало б стати предметом з’ясування Генеральною прокуратурою України на відповідність С.ЗАДИХАЙЛА займаній посаді”, - вважає А.СЕМЕНЧЕНКО.

Як повідомляв УНІАН, перша сесія Харківської обласної ради нового, V скликання, яка відбулася 28 квітня, за пропозицією Партії регіонів, внесла на розгляд наступної сесії питання про надання російській мові статусу регіональної в Харківській області.

У середу, 10 травня, прес-служба Міністерства юстиції України оприлюднила юридичний висновок Мін’юсту, відповідно до якого рішення місцевих органів самоврядування про надання російській мові статусу регіональної суперечать Конституції та законам України.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter