Політолог Володимир Полохало назвав переговори лідера опозиції Віктора Ющенка з «фальсифікаторами» Леонідом Кучмой і Віктором Януковичем маневрами та елементом торгу чинного Президента України для підготовки наступу на опозицію. На думку аналітика, єдиною метою перемовин для Кучми було затягування часу і розхолодження революційних настроїв багатотисячного мітингу. Про це політолог повідомив в інтерв`ю `Німецькій хвилі`.
Тепер цілком очевидно, що виграш опозиції – це поки лише рішення Верховного суду про переголосування другого туру, який, ймовірно, відбуватиметься знову за прем`єрства Віктора Януковича. Крім того, не існує жодної гарантії, що парламент ухвалить зміни до закону, які унеможливлять фальсифікацію виборів, та переобере склад Центральної виборчої комісії.
Володимир Полохало переконаний, що Віктор Ющенко та `Наша Україна` припустилися стратегічної помилки, дозволивши втягти себе в безперспективні переговори, вигідні лише чинній владі. За словами політолога, під дією цих перемовин, Ющенко, фактично, відійшов від основних вимог демонстрантів, які не уповноважували його проводити політичну реформу, а лише відстоювати їхнє право на чесні вибори.

`Символічними з точки зору політики назвав ці багатосторонні переговори експерт з питань Східної Європи Райнер Лінднер. На його думку, вони зайшли у таку фазу, коли те, що ухвалюється за участю високопосадових посередників, часто не відповідає настроям на вулицях. Тому, каже експерт, не можна сказати, що переговори були успішними.
`Залишається лише сподіватися, що необхідні зміни до закону про вибори буде прийнято окремо, без політреформи, тому що це зовсім окреме питання, яке не слід штучно та поспішно поєднувати з рішенням про переголосування`, - зазначив Райнер Лінднер.
Наголошуючи на тому, що обидві сторони – Ющенко та його прихильники, з одного боку, та Кучма зі свитою, з іншого, – мають, фактично, протилежні інтереси, Лінднер передбачав, що такі переговори не принесуть багато, навіть з огляду на участь у них таких поважних посередників, як польський та литовський президенти, а також Верховний представник ЄС.

`Очевидно, що Польща та Литва, якщо можна так сказати, були уповноважені Європейським Союзом вести переговори від його імені як держави, що мають історичні та національні зв`язки з Україною і зацікавлені в тому, щоб Україна була стабільною. Вона важлива їм також і як певною мірою рівновага до Росії, яка все ще сприймється Польщею та Литвою як не зовсім безпечний сусід`, - повідомив іноземний експерт.

Підсумовуючи, Райнер Лінднер зауважив, що навряд чи ЄС має достатньо можливостей, аби швидко врегулювати конфлікт в Україні. Під питанням, на його думку, залишається також, чи варто було взагалі з Кучмою та такими, як він, починати переговори.
`Адже зрештою саме вони відповідальні за фальсифікації на виборах, що й призвело до політичної кризи. Це питання моралі – важливе також для європейців – чи можна з такими партнерами взагалі сідати за стіл переговорів`, - додав Лінднер.

ІМІ