Журналісти Миколаївської і Одеської областей виступили проти цензури. Про це повідомили УНІАН у прес-службі Загальнонаціонального політичного страйкового комітету.

Журналісти Миколаєва розповсюдили заяву, в якій ідеться про їх позицію відносно виборів Президента України, що відбулися. В заяві наголошується на тому, що виборчий процес не може бути визнаним легітимним у зв`язку з масовими фальсифікаціями під час і до голосування. На переконання журналістів, процес голосування не сприяв істинному волевиявленню народу України. Заяву підписали газета `Южная правда`, газета `Взгляд`, газета `Победа`, журнал `Имена` та телерадіокомпанія `НИС-ТВ`.

Крім того, журналісти наголошують на тому, що в ході усієї виборчої кампанії засоби масової інформації області надзвичайно незбалансовано подавали інформацію про ситуацію в регіоні. Так, надзвичайно показовим, вважають журналісти, є той факт, що усі потужності обласної друкарні були задіяні для випуску останнього передвиборчого номера газети `Скіф`. Газета була віддрукована тиражем 100 000 екземплярів, а номер був відверто однобоким і агітував за провладного кандидата. Внаслідок цього, зазначають журналісти, усі обласні газети не мали нормальної можливості розтиражувати свої випуски.

Про намір працювати чесно і професійно заявили також журналісти Миколаївської державної телерадіокомпанії. Профком Миколаївської ОДТРК розповсюдив звернення, під яким, за словами співробітників компанії, підписалась більшість членів її колективу. В документі наголошується на тому, що в даний момент Миколаївська обласна державна адміністрація виступає в ролі політичного цензора. Таку ситуацію як в регіоні, та і в усій країні загалом, колектив телерадіокомпанії вважає неприпустимою, а тому сповнений рішучості на шляху до її виправлення.

Подібні процеси відбуваються також і в Одеській області. Так, Незалежна профспілка журналістів Одеси і гільдія власних кореспондентів Одеської області направили заяву прокурору міста і області про порушення кримінальної справи проти начальника управління інформації Одеської обласної державної адміністрації Олексія ЗАРІЧАНСЬКОГО. Журналісти регіону звинувачують його у запровадженні тотального контролю над інформаційними продуктами, що виробляються, а тому вважають за необхідне боротись з такими проявами відповідно з законом.

УНІАН