ОБСЄ/БДІПЛ рекомендує українській владі змінити склад ЦВК перед переголосованням

20:27, 06 грудня 2004
0 0

Місія міжнародних спостерігачів ОБСЄ і Бюро демократичних інститутів і прав людини рекомендує українській владі перед переголосуванням змінити склад Центральної виборчої комісії, передає УНІАН.

`Основним є відновлення в максимально короткі терміни довіри до виборчих адміністрацій. Таким чином, необхідно переформувати Центральну виборчу комісію, зберігши тільки тих членів, які користуються довірою більшості політичних груп`, - наголошується в попередніх рекомендаціях місії спостерігачів.

У рекомендаціях підкреслюється, що жодна політична група не повинна мати контролю над діяльністю Центрвиборчкому.

Крім того, всі члени Центрвиборчкому, довірені особи зацікавлених сторін, міжнародні і вітчизняні спостерігачі повинні мати проекти всіх резолюцій ЦВК, завірені копії всіх документів ЦВК та інших виборчих комісій, включаючи протоколи з результатами, відразу після їх отримання.

Всі учасники виборчого процесу також мають бути забезпечені нелімітованим і безумовним допуском до всіх джерел виборчої інформації, доступної в приміщенні ЦВК або будь-де ще.

Місія спостерігачів вважає, що в найкоротші терміни Центрвиборчком повинен розробити деталізовану процедуру виробництва виборчої документації, розповсюдження її від ЦВК до дільниць для голосування і повернення виборчих матеріалів після підрахунку голосів на виборчих дільницях.

`Ці процедури мають включати розписки про отримання від тих, хто одержує тим, хто поширює, розписки, що містять всю числову інформацію, таку як кількість виборчих бюлетенів, кількість голосів, і т.д., відображених словами і цифрами`, - наголошується в рекомендаціях місії спостерігачів.

Крім того, місія вважає за необхідне зобов`язати Центрвиборчком робити звіти про попередні результати голосування тільки на основі письмових або друкованих копій інформації від територіальних виборчих комісій. При цьому звіти ЦВК про попередні результати повинні містити дані про кількість територіальних виборчих комісій, що повідомили результати, кількість виборчих дільниць на них і кількість бюлетенів, оброблених на час складення звіту.

`ЦВК повинна почати оголошення попередніх результатів через 4 години після закриття виборчих дільниць і продовжувати з тригодинним інтервалом доти, поки всі тер виборчкоми не передадуть попередні результати факсом або вручну`, - наголошується в рекомендаціях місії ОБСЄ/БДІПЛ.

Крім того, місія рекомендує уникати звіту про попередні результати за телефонними повідомленнями, а звіти, одержані електронною поштою використовувати тільки у тому випадку, коли є можливість роздрукувати всі деталі відправника електронного повідомлення.

Місія також вважає за необхідне змінити склад територіальних і дільничних виборчих комісій з тим, щоб забезпечити паритетну участь у них представників тільки двох кандидатів, що вийшли в другий тур, а не всіх 24, що брали участь в першому турі голосування.

УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter