Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що сьогодні всі попередні домовленості були зруйновані, тому немає предмету для проведення засідання парламенту. Головна проблема – умови ухвалення проекту політичної реформи. Блок Віктора Ющенка `Наша Україна` вважає неприпустимим внесення змін до Конституції між турами президентських виборів. Натомість союзник Ющенка після першого туру виборів - лідер соціалістів Олександр Мороз наполягає на негайному прийнятті політреформи. Представники провладних фракцій заявляють про готовність ухвалити зміни до закону про вибори Президента, перед переголосуванням 26 грудня, тільки після ухвалення конституційних змін. При цьому прихильники політреформи підкреслюють, що прийняття конституційних змін було одним із пунктів домовленостей, досягнутих кандидатами у президенти Віктором Ющенком та Віктором Януковичем та міжнародними посередниками.

Натомість представник блоку Ющенка „Наша Україна` Іван Плющ підкреслив, що ці домовленості не виконує чинний Президент Леонід Кучма. А Мороз наголосив з парламентської трибуни, що прийняття змін до Конституції нашоукраїнці підтримували, однак тільки-но Верховний Суд ухвалив вердикт про переголосування 2-го туру виборів Президента, прихильники Ющенка змінили свою думку щодо проведення політреформи.

Зі свого боку, Юлія Тимошенко заявила, що „нашоукраїнці` домовилися із соціалістами ухвалити політреформу після президентських виборів. А після ухвали Верховного Суду визначення підсумку цих виборів переноситься. Значить – переноситься і прийняття конституційних змін.

Зрештою Володимир Литвин закрив сьогоднішнє засідання Верховної Ради, на якому так і не було прийнято жодного рішення. Спікер повідомив, що наступне пленарне засідання має відбутися 14 грудня. При цьому Литвин іронічно подякував депутатам за „плідну` роботу.

У червні Верховна Рада попередньо схвалила проект політреформи за номером 4180. Щоб ухвалити конституційні зміни остаточно, треба дві третини голосів депутатів. У квітні для прийняття змін до Конституції не вистачило шести голосів. Запропоновані зміни передбачають обмежити повноваження Президента і збільшити вплив уряду.

Громадське радіо