Лідер Соціалістичної партії, депутат Верховної Ради Олександр Мороз обвинувачує блок партій `Наша Україна` у блокуванні прийняття Радою змін до Конституції.

Про це Мороз сказав журналістам у Раді в суботу.

`На мій погляд, сьогодні найбільш болісним пунктом є небажання `Нашої України` проводити зміни до Конституції,` - сказав Мороз.

З його слів, `Наша Україна` пропонує прийняти в Раді одночасно законопроекти щодо поправок до Конституції №4180 й №3207-1 після того, як Конституційний Суд розгляне законопроект №3207-1.

Мороз також висловив сумнів у можливості одночасного прийняття законопроектів №4180 й №3207-1 після розгляду останнього в Конституційному Суді.

`А хто може гарантувати прийняття 3207-1 при їх (`Нашої України`) небажанні 1 вересня (увести в дію положення законопроекту №4180)`, - сказав він.

Мороз також додав, що якщо `Наша Україна` продовжить блокування прийняття Радою поправок до Конституції, передбачених законопроектами №4180, СПУ не буде голосувати в Раді за поправки до закону `Про вибори Президента України`.

`Якщо так буде зроблено, ми не будемо голосувати за прийняття поправок до закону про вибори (Президента)`, - сказав Мороз.

Як повідомляло агентство, Рада планувала розглянути 4 грудня проект закону про внесення змін до Конституції №4180.

Рада також планувала розглянути зміни до Конституції щодо вдосконалення системи місцевого самоврядування №3207-1,

Крім того, Рада планувала розглянути зміни до закону `Про вибори Президента України` і проект закону про особливості застосування закону `Про вибори Президента України` при переголосуванні в грудні.

1 грудня Кучма, голова Ради Володимир Литвин, лідер `Нашої України` Віктор Ющенко й прем`єр-міністр Віктор Янукович домовилися про одночасну зміну закону `Про вибори Президента України`, проведення політреформи за законопроектом №4180 і формування на цих принципах Кабінету Міністрів.

Конституційний Суд визнав таким, що відповідає чинній Конституції, проект змін до Конституції, передбачених у законопроекті №4180.

23 червня Рада попередньо схвалила проект змін до Конституції - за законопроект №4180 проголосували 276 депутатів при необхідних 226, після чого голова Верховної Ради Володимир Литвин спрямував законопроект на експертизу в КС.

Для остаточного схвалення законопроекту необхідно 300 голосів депутатів на цій сесії парламенту.

8 квітня Рада відмовилася підтримати законопроект про політреформу №4105 - за нього проголосували 294 депутати при необхідних 300.

Законопроект №4180 у більшості пунктів повторює законопроект №4105.

Українські новини