Президент Литви Валдас Адамкус вважає, що в Україні прийдеться проводити повторні вибори президента. Про це він заявив журналістам у п`ятницю в передодні суботнього візиту в Україну, повідомляє `Uatoday`.
`Не сумніваюся, що прийдеться проводити вибори президента`,- сказав Валдіс Адамкус, після чого прогнозував, що `перемога буде на боці тих людей, що домагаються і волі, і здійснення демократії`.
У суботу Президент Литви знову вилетить у Київ, щоб брати участь у продовженні місії посередництва з метою врегулювання ситуації в Україні.
За словами президента Литви, у Київ він, очевидно, вилетить у другій половині дня.
На його думку, подальший розвиток подій в Україні багато в чому буде залежати від висновків Верховного суду України про те, чи були ні порушення законів на президентських виборах.
В.Адамкус протягом останнього тижня за запрошенням президента України Леоніда Кучми двічі побував у Києві і разом із президентом Польщі Олександром Квасьневским, представниками Росії, ЄС і ОБСЄ виконував роль посередників на переговорах кандидатів, що опонують, у президенти України.
Натомість, міністр закордонних справ Японії пан Нобутак МАЧІМУРА заявив, що необхідно зняти занепокоєння міжнародного співтовариства щодо невідповідності українських виборів демократичним стандартам, а також об`єктивно відобразити волевиявлення українського народу за допомогою застосування таких заходів, як нове голосування.
Також у своїй заяві `Японія висловлює сподівання на те, що, завдяки посередницьким зусиллям сторін, у тому числі Європейського Союзу, буде знайдено політичний шлях виходу з ситуації, що склалася`.
`Японія, усвідомлюючи важливість підтримання цілісності України, продовжує закликати усіх осіб, що мають відношення до цього питання, зберігати стриманість`, - наголошується в заяві зовнішньополітичного відомства Японії.
Нагадаємо, ща за проведення нових виборів Президента України виступають її чинний Президент Леонід Кучма, та глава Росії Володимир Путін, тоді як ЄС, Австралія та США країни ще раніше виступили за переголосування другого туру виборів Президента.

ІМІ