Погоджувальна рада керівників фракцій і груп парламенту не змогла сьогодні підписати угоду про шляхи виходу з кризи, що склалася в Україні після другого туру президентських виборів, про що повідомив журналістам лідер фракції СПУ Олександр Мороз, передає УНІАН.

Він пояснив, що змістом угоди мали стати домовленість про внесення змін до Закону України `Про вибори Президента України`, а також ухвалення конституційної реформи, але, оскільки, ні експертна група, що готує зміни до закону, ні конституційна комісія сьогодні не ухвалили рішень, то не було сенсу підписувати угоду.

О.МОРОЗ зазначив, що завтра о 12.00 тимчасова спеціальна комісія щодо внесення змін до Конституції розгляне той варіант конституційних змін, який зможе набрати 300 голосів. Якщо такого варіанту не виявиться, комісія просто розглядатиме законопроект про особливості переголосування другого туру виборів, повідомив лідер СПУ.

У своєму коментарі для журналістів член фракції `Наша Україна` Петро ПОРОШЕНКО зауважив, що як і передбачалось, на сьогодні єдиним місцем, де б мали реалізовуватись домовленості, була експертна комісія парламенту.

Водночас, за його словами, сьогоднішнє засідання засвідчило, що влада не хоче вирішувати ані політичну, ані економічну кризи, а просто затягує час. При цьому П.ПОРОШЕНКО зауважив, що сьогодні вже створені прецеденти, коли в окремих регіонах не виплачуються пенсії і зарплати, уряд використовує ситуацію в країні, розхитуючи її ще більше.

П.ПОРОШЕНКО розповів, що сьогодні двогодинне засідання експертної групи (що готує зміни до Закону України `Про вибори Президента України`. До групи входять по 2 представники від Віктора ЮЩЕНКА і Віктора ЯНУКОВИЧА, а також представник від ЦВК, по одному представнику від фракцій і груп та по представнику від комітету ВР з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, комітету ВР з питань правової політики – УНІАН) продемонструвало небажання команди Віктора ЯНУКОВИЧА реалізовувати домовленості, `завершилась демаршем, коли представники ЯНУКОВИЧА покинули засідання`, - зауважив П.ПОРОШЕНКО, додавши, що решта складу групи залишилась і шляхом рейтингового голосування визначила напрямки, за якими вона працюватиме завтра.

Зокрема, завтра з 9.00 ранку група продовжить роботу над законопроектом про особливості переголосування другого туру виборів Президента України, також завтра на засіданні представник ЦВК має представити графік того, скільки необхідно часу для підготовки такого переголосування.

П.ПОРОШЕНКО підкреслив, що влада сьогодні продемонструвала те, що жодних кроків по вирішенню кризи вона робити не збирається. Більше того, йому стало відомо, що Президент України Леонід КУЧМА доручив лідерам фракцій, `на які він ще може розраховувати`, зібрати картки для голосування у депутатів і винести їх з приміщення ВР, щоб депутати не мали можливості брати участь у голосуванні.

П.ПОРОШЕНКО підкреслив, що у разі, якщо це буде дійсно реалізовано, і домовленості будуть зірвані, всі питання доведеться знову вирішувати через вулицю.

Він також сказав, що `Наша Україна` робитиме завтра все можливе, аби засідання ВР відбулось і на ньому були ухвалені необхідні рішення.

Як повідомляв УНІАН, 1 грудня на переговорах з участю Віктора ЮЩЕНКА, Віктора ЯНУКОВИЧА, Леоніда КУЧМИ і міжнародних посередників було прийнято спільну заяву за підсумками засідання `круглого столу` щодо врегулювання політичної кризи в Україні

Учасники `круглого столу`, зокрема, дійшли згоди: про створення експертної групи для проведення термінового юридичного аналізу і внесення відповідних пропозицій про завершення виборів Президента України на підставі відповідного рішення Верховного Суду України; про ухвалення в пакеті з внесенням змін в Закон `Про вибори Президента України` політичної реформи з внесенням змін в Конституцію України відповідно до проекту Закону 4180 і формування на цих основах уряду України. Сторони дійшли згоди про проведення наступного засідання `круглого столу` після ухвалення відповідного рішення Верховним Судом України.

УНІАН