Українська Гельсінська спілка з прав людини та Міжнародна Гельсінська Федерація з прав людини наголошує, що передумовою для переголосування другого туру президентських виборів повинна бути зміна осіб, відповідальних за порушення, що мали місце. Це стосується в основному виборчих комісій, членів уряду, працівників прокуратури та керівників обласних, районних державних адміністрацій. Також надзвичайно важливо, щоб добре задокументовані масові виборчі фальсифікації були належним чином розслідувані, а відповідальні були притягнуті до відповідальності, повідомляє `Новий вибір 2004`.

Їхні організації вважають, що суттю справи є ані геополітичні, ані регіональні культурні відмінності. Це – фундаментальне право громадян обирати свій уряд за допомогою вільних та чесних виборів. Політичне рішення зрештою можна віднайти щоб уникнути конфлікту, який покалічить країну. Але звинувачення у массових поорушеннях виборчого законодавства протягом кампанії та двох турів голосування не повинні ігноруватися.

Українська Гельсінська спілка з прав людини та Міжнародна Гельсінська Федерація спостерігали за виборами в Україні від самого початку кампанії. Ними задокументовано, що вся кампанія була зіпсована масовими порушеннями українського законодавства, а також міжнародних зобов’язань, стороною яких є Україна.


Вони закликають українські суди діяти як незалежна та відповідальна судова влада в країні, а владу використати свої повноваження для запобігання фальсифікацій, які проти волі українців, вирішують майбутнє України.

`Новий вибір 2004`