Голова Української народної партії Юрій КОСТЕНКО наголошує, що процес відставки уряду завершено вчорашнім голосуванням у парламенті.

Як повідомили УНІАН у прес-службі УНП, про це він сказав сьогодні у прямому ефірі `Нового каналу`.

За його словами, `процес відставки уряду завершено вчорашнім голосуванням у парламенті, і тому заяви ЯНУКОВИЧА чи деяких депутатів щодо невідповідності Конституції рішення Верховної Ради свідчить про рівень їхньої політичної та правової культури`.

`Це юридичне рішення, і мені дивно чути слова екс-міністра юстиції ЛАВРИНОВИЧА про те, що це рішення не відповідає правовим нормам`, - додав він, зазначивши, що `відповідно до статті 115 чинної Конституції, ВР може висловити вотум недовіри Кабінету міністрів, що має правовим наслідком його відставку; така ж норма повторюються у статті 88 Конституції`.

Ю.КОСТЕНКО нагадав, що `подібна ситуація була 26 квітня 2001 року, коли ВР висловила вотум недовіри уряду Віктора ЮЩЕНКА, і в той же день уряд ЮЩЕНКА пішов у відставку, а Президент своїм указом призначив виконувача обов‘язків`.

Щодо виходу з політичної кризи в цілому, лідер УНП наголосив, що цей процес `треба завершити у правовому сенсі`. `Вчорашні домовленості, підписані за участю міжнародних представників, на мою думку, відкривають мирний шлях завершення цих водночас трагічних і величних українських подій. Відповідно до Меморандуму, мають відбутися не повторні вибори, а завершено голосування переголосуванням лише результатів другого туру. Очікуємо, що вже сьогодні Верховний Суд схвалить таке юридичне рішення, і це дозволить ВР ухвалити новий Закон про `третій тур`, а також пакет змін до Конституції, на основі чого буде формуватися уряд народної довіри. У такий спосіб матимемо і нового Президента – В.ЮЩЕНКА, і новий уряд, який до 2006 року, тобто до завершення повноважень нинішньої Верховної Ради, може виконувати свої обов‘язки`, - зазначив Ю.КОСТЕНКО.

Як повідомляв УНІАН, 1 грудня міністр юстиції України Олександр ЛАВРИНОВИЧ наголосив, що при ухваленні постанови ВР про відставку уряду, не була дотримана 87 стаття Конституції щодо порядку постановки та порядку розгляду цього питання. Крім того, згідно зі 115 статтею Конституції, відставка Кабінету міністрів внаслідок прийняття Верховною Радою резолюції недовіри має бути прийнята Президентом України, після чого уряд за дорученням глави держави повинен продовжувати виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів, зазначив О.ЛАВРИНОВИЧ.

Сьогодні член фракції СДПУ(о) Нестор ШУФРИЧ повідомив, що до Конституційного Суду України направлено подання щодо конституційності вчорашньої постанови Верховної Ради України, якою передбачається відставка уряду.

УНІАН