Міжнародне рейтингове агентство Fitch не бачить підстав для перегляду рейтингу України В+, незважаючи на політичну нестабільність, що виникла внаслідок конфлікту після виборів Президента. Про це йдеться у повідомленні Fitch, текст якого має в своєму розпорядженні УНІАН.
Fitch підкреслює, що раніше присвоєний Україні рейтинг В+ із стабільним прогнозом вже відображає існування ризику політичної нестабільності, викликаної виборами Президента. `Політична криза в Україні некритична для зміни рейтингу В+`, - йдеться у повідомленні.
`Відносно сильний макроекономічний фон України, низький коефіцієнт співвідношення власних і позикових коштів і все ще значні валютні резерви дають їй місце і час для маневру, перш ніж її здатність обслуговувати борг опиниться під загрозою`, - зазначає агентство.
Водночас Fitch підкреслює, що кредитні ризики в Україні ростуть у зв`язку з триваючою політичною кризою.
`Політична ситуація в Україні надзвичайно мінлива, нестабільна і невизначена. При таких обставинах - при обмеженому конституційному управлінні, ажіотажі і високих ставках - існує ризик, що події розвиватимуться за своїми власними непередбачуваними напрямами. Є безліч можливих сценаріїв`, - сказано в повідомленні.
Fitch планує і надалі уважно відстежувати подальший розвиток ситуації в Україні.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch відзначає ризики для українських банків у зв`язку з політичною нестабільністю в країні. За даними агентства, ризики для банківського сектора пов`язані, зокрема, з активним зняттям депозитів, що спостерігається останнім часом. Fitch вважає, що стабілізаційні заходи, застосовані Національним банком України (обмеження на дострокове зняття депозитів, обмеження видачі готівки, обмеження продажу іноземної валюти, обмеження нарощування кредитних портфелів банків), здатні підтримати ліквідність банківської системи.
Водночас, як підкреслює агентство, ситуація залишається досить нестабільною, і Fitch планує ретельно відстежувати її подальший розвиток, зокрема рівень ліквідності банків.

`Проблеми з ліквідністю або труднощі з проведенням платежів можуть спричинити негативні наслідки для рейтингів (таких банків)`, - йдеться у повідомленні.
Зараз рейтинги Fitch мають такі українські банки: ПриватБанк (довгостроковий рейтинг В- із стабільним прогнозом, короткостроковий рейтинг В, індивідуальний рейтинг D, рейтинг підтримки `5`), Перший український міжнародний банк (довгостроковий рейтинг В- із стабільним прогнозом, короткостроковий рейтинг В, індивідуальний D і рейтинг підтримки `5`), Індустріалбанк (довгостроковий рейтинг ССС із стабільним прогнозом, короткостроковий рейтинг С, індивідуальний D/E і рейтинг підтримки `5`), Укрсиббанк (довгостроковий рейтинг В- із стабільним прогнозом, короткостроковий рейтинг В, індивідуальний D/Е і рейтинг підтримки `5`), Укрексімбанк (довгостроковий рейтинг В+ із стабільним прогнозом, короткостроковий В, індивідуальний D/Е і рейтинг підтримки `4`), ПроКредит Банк (довгостроковий рейтинг В+ із стабільним прогнозом, короткостроковий В, індивідуальний D/Е, рейтинг підтримки `4` і довгостроковий рейтинг ВВ- в національній валюті), банк `Кредит-Дніпро` (рейтинг підтримки `5`).

Як повідомляв УНІАН, вчора Moody`s ухвалило рішення змінити прогноз граничного рейтингу зобов`язань України в іноземній валюті (В1) з `позитивного` на `такий, що розвивається`.
Крім того, агентство помістило граничний рейтинг українських банківських депозитів у список на перегляд у бік пониження.

УНІАН