Сьогодні на прес-конференції віце-президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Ігор Осташ повідомив про порядок денний сьогоднішнього засідання Європарламенту, присвяченого Україні.

Як повідомляє прес-служба Центрального штабу Віктора ЮЩЕНКА, за словами І.ОСТАША, засідання ще не закінчилось, але відомий текст проекту резолюції, винесеної на голосування в Європарламенті.

У документі парламентарії висловлюють солідарність з українським народом і рішуче відкидають умови, за яких проводився другий тур президентських виборів в Україні. Європарламент відкидає також рішення ЦВК, прийняте з ігноруванням волевиявлення народу, і закликає українську владу скасувати результати другого туру та повторно провести його до кінця цього року відповідно до міжнародних демократичних стандартів. Депутати закликають Раду Європи та Європейську Комісію `чітко заявити українському уряду, що застосування сили проти мирного та демократичного протесту в жодному разі не є припустимим, і, якщо таке матиме місце, Угоду про партнерство та співробітництво буде негайно призупинено й буде застосовано санкції`. Крім того, у документі названо неприйнятними всі сепаратистські заяви та розділ України. Парламентарії також наголошують, що Росія `великою мірою несе відповідальність за ситуацію в Україні`.

Після засідання, о 23:50, делегація Європарламенту прибуде в Україну.

Повідомивши, що вже 500 українських дипломатів приєдналися до заяви, у якій фактично підтримують В.ЮЩЕНКА, І.ОСТАШ розповів про виступи світових політиків щодо України. Зокрема, під час розмови з прем`єр-міністром Канади Полом МАРТІНОМ президент США Джордж БУШ наголосив на важливості мирного розв`язання конфлікту й повного врахування волевиявлення українського народу. Його співрозмовник підкреслив, що результати виборів мають викликати довіру в народу. Водночас президент Чехії Вацлав КЛАУС вважає, що необхідно провести переголосування другого туру виборів.

`Ми дуже цінуємо думку посередників, але врешті-решт самі маємо розв`язати політичну кризу`, - заявив І.ОСТАШ. Він наголосив на важливості того, щоб це розв`язання відбувалося мирно та в рамках законодавства та Конституції України.

Джерело: УНІАН