Лідер `Нашої України`, кандидат на пост Президента України Віктор Ющенко закликав людей, які перебувають на Майдані Незалежності у Києві, не розходитися до моменту, поки не буде визначена дата повторного голосування другого туру президентських виборів.

Як передає УНІАН, зокрема, В.Ющенко сказав: `Поки ми не будемо знати цю дату, ми не переможемо`.

Він зазначив, що вже завтра є всі підстави очікувати на важливе рішення Верховного Суду України – якого числа відбудеться переголосування. `Зараз ми з нетерпінням чекаємо рішення Верховного Суду. Якщо воно буде в контексті тих політичних рішень, які прийняла Верховна Рада, то ми будемо за один крок до розв`язання кризи`, - зазначив В.Ющенко, додавши, що цим буде вирішене питання як по переголосуванню, так і по формуванню нового уряду, а також питанню політичної реформи.

За його словами, цього рішення Верховного Суду не вистачає до тих трьох пунктів, по яких сьогодні було досягнуто домовленостей на засіданні круглого столу за участю міжнародних посередників у Києві, зокрема: протягом доби юристи мають сформувати правові рішення щодо завершення виборчого процесу, розпочатого 31 жовтня; формування нового уряду; проведення політичної реформи.

При цьому В.Ющенко висловив вдячність міжнародним посередникам у `надзвичайно складних` переговорах, зазначивши, що не відомо, чи були б досягнуті зазначені домовленості без їхньої посередницької місії.

В.Ющенко висловив сподівання, що `найближчі день-два принесуть повну розв`язку політичного конфлікту`.

У цьому контексті він звернувся до людей зі словами вдячності за їхню підтримку, а також зі словами, що на завтра залишаються `ті самі вихідні позиції, щоб доводити справу до завершення`. В.Ющенко зазначив: `Майдан має право на розпуск, коли ми поставимо чітку крапку`.

Він попросив людей залишатися коректними й уважними один до одного, наголосивши, що `доброта та толерантність – це ознака великої сили`.

Як повідомляє УНІАН, у переговорах брали участь Президент України Леонід Кучма, Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав`єр Солана, генеральний секретар ОБСЄ Януш Кубіш, президенти Польщі і Литви Александр Кваснєвський і Валдас Адамкус, Голова Верховної Ради Володимир Литвин, спікер Держдуми РФ Борис Гризлов, кандидати у президенти України Віктор Янукович і Віктор Ющенко.

Учасники переговорів дійшли згоди про наступне:

1. Сторони підтверджують свою рішучість виключити можливість застосування сили для вирішення проблем, що виникли після другого туру виборів Президента України.

2. Сторони дійшли згоди щодо негайного розблокування роботи органів державної влади і створення умов для виконання ними своїх функцій.

3. Сторони дійшли згоди щодо створення експертної групи для проведення термінового юридичного аналізу та внесення відповідних пропозицій про завершення виборів Президента України на підставі відповідного рішення Верховного Суду України.

4. Сторони дійшли згоди щодо прийняття в пакеті з внесенням змін до Закону `Про вибори Президента України` політичної реформи з внесенням змін до Конституції України відповідно до проекту Закону 4180 та формування на цих засадах уряду України.

5. Сторони закликають всі політичні сили в Україні при прийнятті рішень виходити з необхідності збереження територіальної цілісності України.

6. Сторони закликають всі політичні сили, фракції та депутатські групи у Верховній Раді України, інші органи державної влади та місцевого самоврядування зосередити свої зусилля на врегулюванні соціально-економічної ситуації в Україні та зупиненні кризових явищ в економіці.

7. Сторони дійшли згоди щодо проведення наступного засідання круглого столу після прийняття відповідного рішення Верховним Судом України.

Джерело: УНІАН