Секретар Центральної виборчої комісії Валентина Завалевська говорить, що вона пропонувала голові ЦВК Сергію Ківалову скасувати рішення про визнання Віктора Януковича Президентом України.

Як передає УНІАН, про це вона заявила сьогодні на засіданні Верховного Суду України, куди її було викликано як свідка під час розгляду скарги представника кандидата у президенти Віктора Ющенка Миколи Катеринчука на рішення ЦВК про оголошення Президентом В.Януковича.

За словами В.Завалевської, `я мала розмову із головою Центральної виборчої комісії уже після того, як була прийнята постанова Верховної Ради про те, що були допущені масові порушення під час проведення виборчої кампанії. І я вносила таку пропозицію, щоб за власною ініціативою (ЦВК) розглянути це питання – скасувати відповідні рішення, які прийняті, і скасувати протокол, який був підписаний членами Центральної виборчої комісії`. При цьому В.Завалевська додала: `Як на мою думку, ми повинні були вийти з поданням до Верховної Ради про призначення повторних виборів` (після того, як ВР визнала масові порушення під час проведення виборів).

У той же час вона підтвердила, що після того, як дізналася, що ЦВК не було розглянуто певну кількість скарг щодо порушень виборчого законодавства, вона відкликала свій підпис, який поставила у протоколі про офіційні результати голосування, подавши з цього приводу відповідну заяву до ЦВК. Проте, за словами В.Завалевської, на сьогодні її заява ще не розглянута, тому підпис є юридично дійсним. `Але я вважаю, що він відкликаний`, - зазначила вона.

Джерело: УНІАН