Релігійні лідери закликають Кучму подбати про законну передачу повноважень новому Президентові

17:50, 30 листопада 2004
Останні події
0 0

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Верховний Архиєпископ УГКЦ Любомир, Голова Всеукраїнського Союзу об’єднань євангельських християн-баптистів Григорій Комендант, Єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко, Заступник Голови Конференції Римсько-Католицьких єпископів України Маркіян Трофим’як та Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви Леонід Падун звернулися до Леоніда Кучми з відкритим листом. Про це повідомляє КуПол. Вони просять його подбати про законність передачі повноважень легітимно обраному наступникові. Подаємо повний текст листа:
Пане Президенте!
Найважчі й найвідповідальніші повноваження, що їх Конституція держави накладає на її президента, – це повноваження гаранта цієї Конституції. В часи загальнонаціональних випробувань ці функції глави держави набувають вирішального значення. Гідне виконання їх прокладає президентові шлях до історичної величі, а його неспроможність стати на висоті моменту стягає на нього осуд історії і прирікає його на всенародне забуття. Для України загалом і для Вас особисто, Пане Президенте, надійшла саме така вирішальна хвилина. Той іспит сумління, який сьогодні Ви змушені складати, не є простим, і ми просимо Всемилостивого Бога допомогти Вам. Проте скласти його необхідно.
Коли Президент як гарант Конституції не сповнює своїх обов’язків, таким гарантом стає народ, який виходить на майдани домагатися правди. Зробити це змусили його саме непослідовні, а то й злочинні й антиконституційні дії представників влади. Розмах народних протестів засвідчує, що права людини справді було брутально порушено. Підняти народ на такі заворушення задля лише особистих інтересів одного з кандидатів у президенти було б неможливо. І так це зрозумів цілий світ. Народ не піде по домівках, якщо його права не буде відновлено і гарантовано. Люди, які з’їхалися до Києва підтримувати своїх кандидатів, сьогодні братаються, і це доводить, що Україна єдина у своєму стремлінні відстояти закон, справедливість і єдність держави.
У нинішній ситуації важлива кожна година. Люди виправдано очікують від Вас прийняття доленосних рішень, що може зробити лише Президент – гарант Конституції України. Зволікання з прийняттям рішень, яких вимагає сьогодні ця Конституція, сприймається людьми як частина свідомо задуманого плану, спрямованого проти інтересів українського народу. У Вашій силі розвіяти цю недовіру й утвердити верховенство права навіть у тому випадку, якщо це змусить Вас піти на деякі особисті жертви. Терміново потрібна Ваша рішуча дія, щоб притягнути до відповідальності тих посадовців, які несуть вину за фальсифікацію виборів шляхом зловживання владою, а також тих, хто снує плани розколу країни.
Настала історична мить, коли слова української Конституції про нашу відповідальність перед Богом набули особливої актуальності. Хай же допоможе Вам Господь правильно відчитати `знаки часу` й усвідомити, як конкретно має проявитись Ваш особистий обов’язок перед Ним. З Богом не можна жартувати. П’ять років тому, коли Ви лише розпочинали новий етап Вашого президентства, ми молилися за Вас у соборі св. Софії. У час виборчого процесу, коли людські та Божі закони уповноважують Вас подбати про законність передачі повноважень леґітимно обраному наступникові, ми молимося за Вас знову.
Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України
Любомир, Верховний Архиєпископ УГКЦ
Григорій Комендант, Голова Всеукраїнського Союзу об’єднань євангельських християн-баптистів
Михайло Паночко, Єпископ Церкви християн віри євангельської України
Маркіян Трофим’як, Заступник Голови Конференції Римсько-Католицьких єпископів України
Леонід Падун, Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви


КуПол

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter