Журналісти `Вістей` телеканалу УТ-1 заявляють про відновлення цензури у підготовці випуску, зокрема у неділю. Про це йдеться у повідомленні журналістів, переданому в понеділок, пише ІМІ.

`Президент НТКУ Олександр Савенко та директор ТВО `Новини` Артем Петренко відновили, забуте на три дні, `телефонне право`, - стверджують журналісти.

Так, `по дзвінку` був знятий з програми сюжет Максима Драбка про луганських шахтарів, відзнятий у день другого туру голосування – 21 листопада.

В журналістському матеріалі містилися документальні підтвердження порушень під час виборів, а також факти нелегкого життя простих людей в провінції.

Засідання РНБО - подія, яку знімав журналіст Ігор Грушко, - потрапила до випуску у вигляді незбалансованого довжелезного офіціозу, який важко назвати репортажем.

Автором цього `твору` є директор ТВО `Новини` Артем Петренко, який, за його словами, `вирішив допомогти` журналісту і написав сюжет ще до того, як Ігор Грушко повернувся зі зйомки.

Крім того, в студії `Вістей` був гість – Сергій Ківалов. `Бесіда ведучого з головою ЦВК була настільки довгою та нудною, що до важливих сюжетів, які з’явилися після 30-ї хвилини (!!!) випуску, напевне, ніхто з глядачів не досидів`, - кажуть журналісти `Вістей`.

До того ж був спотворений формат випуску - вчорашні новини УТ-1 вийшли гібридом звичайного випуску та традиційних для неділі `Вістей тижня`.

Журналісти вважають, що проблеми в ефірі виникли через послаблення журналістського контролю за новинами.

`Плани верстки вчорашніх випусків потрапляли до нас в останній момент, і в цей час вже ніколи було думати про верстку – потрібно було робити свої сюжети. Ми не редактори і, як виявилося, не можемо та й не хочемо постійно контролювати наших випускових, паралельно виконувати і свою, і їхню роботу`, - заявляють журналісти.

Ми хочемо їм довіряти, щоб було так, як на інших каналах: журналіст переймається лише своїм сюжетом, а не тим, куди редактор поставить цей сюжет у випуску. Такі сюрпризи в ефірі, як учора, довіри до редакторів не викликають`, - йдеться у повідомленні журналістського колективу `Вістей`.

У той же час, директор ТВО `Новини` Артем Петренко висловився `проти поширення неправдивої інформації окремими співробітниками, які або не знають реальної ситуації, або цілеспрямовано намагаються зірвати роботу інформаційної служби телеканалу`.

`Замість того, щоб робити професійні новини, ми цілий день кричимо один на одного й один одного не чуємо. Редактори намагаються не допустити перекосу в той або інший бік. Щоб зняти цю недовіру, треба дивитися на результат - випуски - і, нарешті, почати працювати`, - сказав він.

Пан Петренко повідомив також, що напередодні ввечері більшість журналістів новин на зустрічі з редакторським складом досягли домовленості про те, щоб емоції не впливали на якість новин.

`Сюжети знімаються не тому, що на нас хтось тисне із боку, а тому що редактори вважають, що сюжети однобокі або неякісні`, - заявив він, передає Інтерфакс-Україна.

ІМІ